Co to jest pożyczka hybrydowa VA?

Category: Więc Możesz
17 lutego 2021

Zanim zagłębimy się w szczegóły tego, jak działa pożyczka hybrydowa VA, warto zapoznać się z tym podstawowym przeglądem: hybryda VA oferuje stałe oprocentowanie przez okres czasu przed przejściem na oprocentowanie zmienne na pozostały okres okresu pożyczki. Zawiera przydatne limity ARM, które chronią pożyczkobiorców przed szokiem finansowym w najgorszych scenariuszach, a także ma wiele innych zalet, które VA oferuje w większości wojskowych pożyczek mieszkaniowych. Wielu właścicieli domów denerwuje się na samą myśl o pożyczkach o zmiennym oprocentowaniu z powodu wątpliwej stabilności. W rzeczywistości istnieje wiele korzyści zarówno z kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, jak i ARM. Wybór stałej opcji tylko dlatego, że brzmi bardziej niezawodnie, niekoniecznie jest najlepszym powodem, a zrobienie tego może Cię kosztować,zwłaszcza jeśli utkniesz z wysoką stopą procentową przez cały okres pożyczki, podczas gdy stawki rynkowe spadają wokół Ciebie. Niektórzy potencjalni właściciele domów mogą być rozdarci między tymi dwiema opcjami, ale dzięki pożyczce hybrydowej VA ta decyzja staje się znacznie łatwiejsza, ponieważ masz to, co najlepsze z obu światów. Dowiedz się, czy ta opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Stały okres rozpoczyna się od każdej pożyczki hybrydowej, ale jego długość różni się w zależności od rodzaju otrzymanego kredytu. Stawki mogą pozostać stałe przez 3, 5, 7, a nawet 10 lat. W tym czasie Twoje zainteresowanie nie może wzrosnąć ani spaść. Ten okres stabilności pozwala na wygodne spłacanie nowego kredytu hipotecznego każdego miesiąca, a wspaniałą cechą hybrydy jest to, że stawki zaczną tu być znacznie niższe niż w przypadku pełnej pożyczki o stałym oprocentowaniu (zwykle jest na najniższym z wyborem 3 lata). W rezultacie na początku pożyczki zapłacisz znacznie więcej na kapitał niż w przypadku stałej.

Po upływie ustalonego okresu rozpocznie się regulowany okres, który kończy się dopiero po wygaśnięciu samej pożyczki. W tym czasie stopy procentowe będą dostosowywać się co roku, ale mogą one zmieniać się tylko raz w roku i nie mogą wzrosnąć o więcej niż 1 procent za każdym razem lub więcej niż o 5 procent w całym okresie kredytowania. To są wspomniane wcześniej czapki. Te czapki są faktycznie umieszczane przez VA, więc możesz być pewien, że hybrydowy ARM VA będzie znacznie bezpieczniejszy i bardziej stabilny niż jakakolwiek inna opcja hybrydowa.

Za każdym razem, gdy zmienią się stopy procentowe, płatności zostaną ponownie obliczone na podstawie tego, co zostało do zapłaty. Nazywa się to ponowną amortyzacją. Oznacza to, że odsetki i kwota główna, które składają się na twoją płatność, zrównoważyłyby się znacznie szybciej niż w przypadku stałej pożyczki hipotecznej. Aby zobaczyć pełną prezentację wideo na temat pożyczki hybrydowej VA, przewiń dolną połowę tej strony.

Refinansowanie pożyczką hybrydową VA

Możesz łatwo refinansować pożyczkę hybrydową VA lub z niej, jeśli obecne stawki i warunki nie odpowiadają Tobie i Twojej sytuacji. Może to być szczególnie pomocne, jeśli sytuacja zmieni się drastycznie pod koniec okresu o stałym oprocentowaniu, ponieważ oznacza to, że możesz zrezygnować z regulowanych stawek przed ich rozpoczęciem.

Dlaczego miałbyś chcieć refinansowaćdohybrydowego ARM? Jeśli planujesz pozostać w obecnym domu przez kolejne 5 lat, pomyśl o zakupie hybrydy 5/1. W tym czasie skorzystałbyś na znacznie niższej stopie procentowej, ale potem wyszedłbyś z pożyczki, zanim zaryzykowałbyś wzrost.

Planować naprzód. Zastanów się, gdzie będą Twoje finanse w odniesieniu do rynku, aby lepiej określić, która opcja pożyczki przyniesie Ci największe korzyści. Rozmowa z jednym z naszych doradców kredytowych również pomoże w tym procesie, ponieważ pracują oni na co dzień we wszystkich sytuacjach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy