Co to jest kredyt grzecznościowy Amazon?

Category: Które Możesz
17 lutego 2021

Robert Hayes Robert jest niezależnym redaktorem i pisarzem mieszkającym w Kolorado. Czytaj więcej 24 lipca 2019

Jeśli korzystałeś z Amazon do zakupów detalicznych (a większość z nas to robiła), być może widziałeś e-mail lub powiadomienie w aplikacji o czymś, co nazywa się kredytem grzecznościowym Amazon. To powiadomienie mogło Cię zmylić, ponieważ Amazon nie robi wszystkiego, aby opublikować lub wyjaśnić kredyt. W tym artykule pokażę, na co jest przeznaczony kredyt, w jaki sposób można go wykorzystać przy zakupach i jak sprawdzić, czy masz na koncie jakieś kredyty grzecznościowe.

Najbardziej prawdopodobnym sposobem, w jaki dowiedziałeś się o kredycie grzecznościowym, jest e-mail od Amazon, który brzmi mniej więcej tak:

Jak uzyskać kredyt grzecznościowy?

Istnieją trzy podstawowe sposoby uzyskania kredytu grzecznościowego.

Jednym ze sposobów jest to, że jesteś klientem Amazon Prime i robisz zakupy w kategorii Zabawki i gry (głównie) i kupujesz niektóre przedmioty z tej kategorii. Idąc do kasy, możesz mieć kilka opcji wysyłki. Na przykład możesz mieć możliwość skorzystania z usługi Prime Shipping, aby otrzymać produkty w ciągu dwóch dni lub krócej (bezpłatna wysyłka), a także możesz mieć możliwość skorzystania z regularnej wysyłki i otrzymania przedmiotów w ciągu siedmiu dni lub mniej (również bezpłatnie Wysyłka ). Cóż, dlaczego miałbyś kiedykolwiek skorzystać ze zwykłej wysyłki? Czasami, jeśli to zrobisz, Amazon wystawi Ci 5 $ Kredytu Grzecznościowego. Tu nie ma gwarancji – Amazon w ogóle nie musi Ci niczego oferować. Ale jeśli zamawiasz prezent na następne urodziny swojego dziecka i jest za miesiąc, możesz wypróbować opcję wolniejszej wysyłki, aby sprawdzić, czy dostaniesz coś za darmo.

Drugi sposób polega na tym, że Amazon popełnia błąd w procesie wysyłki lub nie przyznaje Ci kredytu, do którego byłbyś uprawniony. Jeśli tak się stanie, zamiast zwrócić Ci dodatkową opłatę za wysyłkę, Amazon udzieli Ci kredytu grzecznościowego do wykorzystania przy przyszłych zakupach. Inne częste przyczyny pojawiania się tego kredytu to opóźniona dostawa lub opóźnienie w realizacji zamówienia.

Trzecim sposobem uzyskania kredytu grzecznościowego jest skontaktowanie się z Amazon ze skargą dotyczącą zakupionego przedmiotu. Jeśli przedstawiciel obsługi klienta, z którym rozmawiasz, uważa, że ​​to Amazon był winny Twojej skargi, może zaoferować Ci 5 lub 10 USD (lub nawet więcej) Kredyt Grzecznościowy w ramach przeprosin za niedogodności lub wydatki, na które zostałeś narażony. To znowu całkowicie ich opcja; dzwonienie i domaganie się Kredytu Grzecznościowego prawdopodobnie nie jest zwycięską strategią.

Jak wydać kredyt grzecznościowy Amazon

Ogólnie rzecz biorąc, możesz wydawać Amazon Courtesy Credit tylko na przedmioty, które są sprzedawane i wysyłane przez Amazon. Oznacza to, że jeśli zamówisz coś, co jest wymienione na Amazon, ale dostarczone i wysłane przez stronę trzecią, nie możesz skorzystać z kredytu grzecznościowego. Kredyt grzecznościowy zostanie automatycznie odjęty od każdej transakcji, która kwalifikuje się podczas wymeldowania, na przykład:

Jak sprawdzić saldo kredytowe

Sprawdzenie salda kredytu jest łatwe. Wystarczy odwiedzić łącze do salda kredytów i kliknąć przycisk, a zostaną wyświetlone wszystkie salda kredytów. Jeśli nie widzisz kategorii Kredyt grzecznościowy, nie masz żadnej.

Mamy dla Ciebie więcej zasobów Amazon, które możesz sprawdzić!

Oto nasz przegląd niektórych z najlepszych trackerów cen Amazon.

Mamy samouczek na temat tego, czy możesz otrzymać zwrot pieniędzy od Amazon po spadku ceny.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy