Co się stanie, jeśli przepłacisz rachunek karty kredytowej?

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Dowiedz się, jak płacenie więcej niż jesteś winien wpływa na Twoje finanse

Źródło obrazu: Getty Images

Chcesz zarobić dodatkowe pieniądze? Twoja karta kredytowa może pomóc.Zapoznaj się z ostatecznym przewodnikiem The Ascent na temat zwrotu gotówki na kartach kredytowychaby dowiedzieć się, jak w tym roku możesz zarobić ponad 1148 USD na nagrodach.

Płacenie rachunku z karty kredytowej jest zwykle prostym procesem. Logujesz się na swoje konto online, wybierasz, czy zapłacisz minimalną kwotę, saldo z wyciągu czy inną kwotę i dokonujesz płatności. Możesz także skorzystać z płatności automatycznych, aby było to jeszcze wygodniejsze.

Są jednak sytuacje, w których konsumenci ostatecznie przepłacają za karty kredytowe. Ponieważ takie sytuacje nadpłaty nie są powszechne, naturalne jest zastanawianie się, co się stanie z pieniędzmi.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o przepłacaniu rachunku karty kredytowej, od tego, jak to się dzieje, po to, jak możesz odzyskać pieniądze.

Co się stanie, jeśli przepłacisz rachunek karty kredytowej?

Jeśli przepłacisz rachunek karty kredytowej, nadwyżka pozostanie na karcie jako kredyt na wydatki, zwany również saldem kredytowym, którego możesz użyć. Większość wydawców kart podaje kwotę kredytu jako ujemne saldo na karcie.

Załóżmy, że na karcie kredytowej masz saldo 500 USD. Przypadkowo dokonałeś dwóch płatności po 500 $. Pierwsza płatność zwiększa saldo do 0 USD, a druga do minus 500 USD.

Chociaż ujemne saldo na rachunku karty kredytowej może wyglądać dziwnie, nie musisz się martwić. Wszelkie naliczone opłaty zostaną odjęte od kwoty nadpłaty. Kontynuując powyższy przykład, jeśli dokonasz zakupu za 100 USD za pomocą swojej karty, spowoduje to nowe saldo minus 400 USD.

Jeśli nie używasz karty przez sześć miesięcy, wystawca karty jest prawnie zobowiązany do zwrotu nadpłaty.

Jak dochodzi do przepłacenia karty kredytowej?

Przepłacanie karty kredytowej następuje zazwyczaj z jednego z następujących powodów:

 • Otrzymanie zwrotu pieniędzy po opłaceniu rachunku karty kredytowej
 • Dokonywanie podwójnych płatności ręcznychDokonywanie zarówno płatności automatycznej, jak i ręcznejPodanie nieprawidłowej kwoty płatnościOtrzymanie zwrotu pieniędzyPo otrzymaniu zwrotu pieniędzy za zakup opłacony kartą kredytową zwrócona kwota wraca na kartę. Może to prowadzić do nadpłaty, jeśli już zapłaciłeś za zakup.

  Na przykład, dokonujesz zakupu za 100 USD piątego dnia miesiąca i spłacasz rachunek z karty kredytowej 15 dnia. Zakup się nie udaje, więc zwrot pieniędzy otrzymasz 20. Ta płatność w wysokości 100 $ wróci na twoją kartę i doprowadzi do salda kredytu.

  Dokonywanie podwójnych płatności ręcznychMożliwe jest wysyłanie podwójnych płatności ręcznych za pomocą karty kredytowej. Jeśli zastanawiasz się, jak ktokolwiek może popełnić ten błąd, przyczyną jest opóźnienie między wysłaniem płatności a jej przetworzeniem.

  Przetworzenie płatności kartą kredytową może zająć kilka dni. W tym czasie Twoje konto internetowe może nie odzwierciedlać płatności. Jeśli wyślesz płatność pierwszego dnia i ponownie sprawdzisz swoje konto drugiego, saldo może wyglądać tak samo.

  Dla tych z nas, którzy czasami zapominają, łatwo jest omyłkowo wysłać w ten sposób duplikat płatności. Jednym ze sposobów uniknięcia tego jest skonfigurowanie płatności automatycznych, które są również dobrym sposobem, aby nie przegapić płatności kartą kredytową. Innym sposobem jest sprawdzenie najnowszych wiadomości e-mail z potwierdzeniem płatności przed dokonaniem jakichkolwiek nowych płatności ręcznych.

  Dokonywanie zarówno płatności automatycznej, jak i ręcznejPłatności automatyczne zazwyczaj nie są realizowane, jeśli rachunek z karty kredytowej został już opłacony. Ale po raz kolejny to opóźnienie podczas przetwarzania płatności może prowadzić do nadpłaty.

  Jeśli dokonasz płatności ręcznej na kilka dni przed zaplanowaniem płatności automatycznej, płatność ręczna może nie zostać przetworzona na czas, aby zatrzymać płatność automatyczną.

  Podanie nieprawidłowej kwoty płatnościBłąd w kwocie płatności może się zdarzyć, niezależnie od tego, czy płacisz rachunek online, czy czekiem.

  Płacąc online rachunek z karty kredytowej, możesz wprowadzić niestandardową kwotę płatności. Jeśli pójdziesz tą trasą i wprowadzisz więcej niż saldo karty, przez pomyłkę lub ponieważ nie rozumiesz w pełni wyciągu z karty kredytowej, przepłacisz rachunek.

  To samo dotyczy płatności czekiem i wpisania nieprawidłowej kwoty.

  Co możesz zrobić, jeśli przepłacisz kartę kredytową?

  Dwie najlepsze opcje po przepłaceniu karty kredytowej to skorzystanie z salda kredytu lub zażądanie zwrotu pieniędzy.

  Jeśli nie jest to duża nadpłata, możesz po prostu z niej skorzystać, kontynuując zakupy kartą. Jest to najłatwiejsza opcja i dobrze sprawdza się w przypadku często używanych kart kredytowych.

  Jeśli zapłaciłeś dużo za dużo lub nie korzystasz z karty zbyt często, powinieneś poprosić o zwrot pieniędzy. Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer znajdujący się na odwrocie karty kredytowej. Wydawca karty dokona zwrotu środków na konto płatnicze lub wyśle ​​czek. Nie powinno to zająć więcej niż siedem do 10 dni roboczych i często odbywa się to znacznie szybciej.

  Jedyną rzeczą, której nie powinieneś robić, jest utrzymywanie ujemnego salda na karcie kredytowej. Nie ma żadnej korzyści z zezwalania firmie obsługującej karty kredytowe na zatrzymywanie pieniędzy, które mogą przynosić odsetki na koncie bankowym.

  A co z opłatami za debet?Największym problemem związanym z przepłacaniem karty kredytowej jest to, że może to skutkować przekroczeniem debetu na koncie bankowym, jeśli nie masz wystarczających środków na pokrycie obu płatności i nie masz ochrony przed debetem.

  Zacznij od jak najszybszego skontaktowania się z wystawcą karty kredytowej i bankiem. Sprawdź, czy którakolwiek ze stron może zatrzymać jedną z płatności. Jeśli to niemożliwe, możesz przynajmniej od razu zażądać zwrotu pieniędzy u wystawcy karty kredytowej i poprosić bank o zwolnienie z opłaty za debet. Nie ma gwarancji, ale w takich sytuacjach banki mogą odstąpić od opłat za debet.

  Czy przepłacanie karty kredytowej wpływa na Twoją zdolność kredytową?

  Przepłacanie karty kredytowej nie wpływa na Twoją zdolność kredytową. W celu oceny zdolności kredytowej nie ma różnicy, czy na karcie znajduje się saldo 0 USD, czy kredyt z nadpłaty.

  Potencjalnym błędnym przekonaniem jest to, że przepłacenie karty kredytowej może poprawić wykorzystanie kredytu. Wykorzystanie kredytu to procent dostępnego kredytu, którego używasz, a niższy procent jest lepszy dla Twojej zdolności kredytowej.

  Jednak nie tak to działa. Firmy obsługujące karty kredytowe nie mogą zgłaszać, że saldo karty jest ujemne. Zamiast tego muszą zgłosić to jako saldo 0 USD. Nie ma sposobu, aby zwiększyć swoją zdolność kredytową poprzez przepłacenie rachunku karty kredytowej.

  Jeśli chcesz poprawić swoją zdolność kredytową, spróbuj zamiast tego otworzyć nową kartę kredytową. Zwiększony limit kredytowy obniży ogólny wskaźnik wykorzystania kredytu i poprawi Twój wynik.

  Drobna niedogodność, którą można łatwo rozwiązać

  Istnieje kilka sposobów, w jakie może dojść do nadpłaty na karcie kredytowej, ale na szczęście – w przeciwieństwie do poważniejszych błędów karty kredytowej – zwykle nie jest to wielka sprawa. Otrzymasz kredyt na wydatki, który możesz wykorzystać lub otrzymać jako zwrot pieniędzy.

  Chociaż nie będziesz mieć żadnych problemów z powodu przepłaconej karty kredytowej, pamiętaj, że nie ma również powodu, aby zostawiać swoją kartę w ten sposób. Nie pomaga to w uzyskaniu zdolności kredytowej i nie ma dla Ciebie żadnych korzyści. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy wykorzystasz saldo kredytu w ciągu miesiąca, powinieneś zwrócić się o zwrot pieniędzy.

  Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

  Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

  Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta oferuje możliwość płacenia 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

  Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy