Co się stanie, jeśli kasjer bankowy popełni błąd

Category: Będziesz Mieć
17 lutego 2021

Wow, dużo zakładasz.

Przez kilka lat byłem kasjerem bankowym i zdarzają się błędy. Jeśli jej nie ukradła, a prawdopodobnie nawet nie spróbowała, jej szuflada z gotówką przekroczy 100 dolarów. Na kuponie podano 500 dolarów, w szufladzie będzie 500 dolarów, ale jej komputer odczyta 400 dolarów. Zrozumienie, gdzie był błąd, może zająć trochę czasu, ale znajdą go. Zadzwoń do oddziału jutro i powiedz im, że zdeponowałeś 5, ale na Twoim rachunku jest 4. Możesz zaoszczędzić im godzin poszukiwań.

Łał. Po co nazywać kasjera złodziejem po wyjęciu z pudełka? Może to był błąd podczas księgowania wpłaty na koncie. Jak możesz być tak pewien, że kasjer zgarnął pieniądze?

Jeśli masz podbity przez bank pokwitowanie, na którym jest napisane, że zdeponowałeś 500 USD, przynieś go kierownikowi oddziału i wyjaśnij sytuację.

Zgadzam się z innymi – nie zakładałbym, że kasjer to ukradł. Zadzwoniłbym do banku tego ranka i powiadomiłbym ich, co się stało. Gdyby to faktycznie był błąd, jej szuflada przekroczyłaby 100 dolarów.

Błędy się zdarzają, nawet na częściach kasjera. Kiedyś kasjer dał mi dodatkowe 20 dolarów, ale liczę wszystko, zanim odejdę, więc złapałem go i oddałem.

Nazywasz kasjera złodziejem, a ja nazywam cię idiotą, że nie sprawdzałeś przepisu! To brzmi całkiem nieźle, prawda?

Oba są wadliwe, ponieważ żaden z przykładów nie jest uzasadniony bez dokładniejszego zbadania sytuacji. Weź głęboki oddech i sprawdź w banku. Jeśli jej szuflada ma ponad 100 buksów, wszystko jest ustawione. Jeśli nie, to chyba następnym razem będziesz dokładniej sprawdzać swój rachunek.

Im więcej o tym piszesz, tym bardziej myślę, że jesteś trochę szalony.

Bardzo wątpię, że to spisek. W dzisiejszych czasach kasjerzy podlegają surowym standardom i nie są zatrudniani, chyba że mają doskonałe wykształcenie i zwykle doświadczenie w obsłudze gotówki. Fakt, że wsunięcie kilku dolców do kieszeni oznaczałoby, że zostałbyś pozbawiony możliwości pracy w DOWOLNEJ instytucji finansowej i pracy w handlu detalicznym WSZĘDZIE.

Zadzwoń do banku, zanim zaczniesz wymyślać teorie i przeciągać zespół SWAT do sytuacji, która jest prawdopodobnie prostym błędem.

W razie wątpliwości nie dokonuj wpłaty!

PS Wszystkie biura bankowe muszą mieć kamery. Nie tylko w przypadku napadów, ale także do audytu wewnętrznego. Mają przynajmniej jeden aparat, gwarantuję to.

Jeśli kasjerzy bankowi nie mogą popełniać ludzkich błędów i to wszystko jest spiskiem, jak oceniasz te kilka razy, kiedy otrzymaliśmy wpłatę w wysokości 1000 USD zamiast 100 USD. Lub nawet ten jeden raz, kiedy wpłacono nam depozyt w wysokości 10 000 USD zamiast 1000 USD. Zadzwoń do banku i zaoszczędź trochę czasu, szukając przyczyny braku równowagi.

I nie spiesz się z zakładaniem najgorszego. Będziesz mieć mniej zmarszczek.

Jeśli Twój bank ma jakieś 800 #, możesz zweryfikować, co zostało zdeponowane na Twoim koncie. Wiele razy, gdy kasjer ma mniej niż 100 USD, tak, to nawet obejmuje nadwyżkę, nadzorca kasjera przejrzy transakcje, aby określić błąd. Błąd 100 $ jest czasem trudny do znalezienia, co mogę zweryfikować z mojej wieloletniej bankowości. Ale często zostaje znaleziony i poprawiony, zanim klient się o tym dowie, nie mówiąc już o narzekaniu.

Odradzałbym tak oskarżycielski ton w rozmowie z Państwa bankiem. Nie wiesz, co się stało po wyjściu z okienka kasjera. Lokata może być już skorygowana, a wtedy fałszywie oskarżasz pracownika banku o UCZCIWY błąd. Błędy są takie – pomyłki, a nie nic złowrogiego. Im spokojniejszy jesteś w banku, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostanie to rozwiązane pozytywnie.

I tak, gwarantuję, że bank nie ma kamery, ale wiele kamer. Nawet bankomaty mają kamery.

Wow, dużo zakładasz.

Przez kilka lat byłem kasjerem bankowym i zdarzają się błędy. Jeśli jej nie ukradła, a prawdopodobnie nawet nie spróbowała, jej szuflada z gotówką przekroczy 100 dolarów. Na kuponie podano 500 dolarów, w szufladzie będzie 500 dolarów, ale jej komputer odczyta 400 dolarów. Zrozumienie, gdzie był błąd, może zająć trochę czasu, ale znajdą go. Zadzwoń do oddziału jutro i powiedz im, że zdeponowałeś 5, ale na Twoim rachunku jest 4. Możesz zaoszczędzić im godzin poszukiwań.

Pracowałem przez liceum i college jako kasjerka. Nawet później robiłem to przez chwilę i mam ponad 10 lat doświadczenia. Błędy się zdarzają. Prawie każdy kasjer wie, że jest obserwowany nie tylko przez oczy, ale także przez kamery. Byliby GŁUPI, gdyby spróbowali pomyśleć o kradzieży choćby grosza.

Aby zadzwonić i zacząć oskarżać kasjera o kradzież 100 $ i wezwanie policji, musisz cofnąć się, uspokoić i zdać sobie sprawę, że TY mogłeś popełnić błąd. W zeszłym tygodniu sam popełniłem 100 $ błąd. Myślałem, że odliczyłem 2000 dolarów w banknotach 100-dolarowych, które mam zanieść do banku po czek kasjerski. W tym samym czasie, gdy wyciągnąłem te pieniądze, wydałem trochę na wycieczkę do sklepu i zapłacenie za coś innego w szkole moich córek. Dotarła do banku i stojąc przed kasjerką, odliczyła tylko 1900 dolarów. Policzyłem to źle w domu i zwróciłem. Zdarza się.

Jeśli byłeś w dużym sklepie z pudełkami i zrobiłeś to w drodze do wyjścia, skąd wiesz, że ktoś nie wyjął tego z twojej torebki lub kieszeni lub upuściłeś to, gdy wyciągałeś coś innego. Wszystko jest możliwe.

Przypomina mi jeden raz, kiedy byłem w tym banku, który zajmował się głównie upadkami komercyjnymi. Było nas trzech zajmujących się torbami i po prostu chwytaliśmy jedną ze stosu, zabieraliśmy ją na naszą stację i robiliśmy to, a potem bierzemy następną. Do banku w wieżowcu w śródmieściu nie przychodzi prawie żaden klient. Cóż, pewnego poniedziałku po wakacjach skończyłem z tą jedną torbą depozytową z klubu nocnego i była krótka o 2100 $. Powiedziałem o tym osobie obok mnie i przeliczyłem to ponownie i nadal brakuje 2100 dolarów. Zajrzał do torby i nic, rozejrzał się, żeby upewnić się, że nic nie spadło na podłogę, czy coś w tym stylu, ponieważ był to duży depozyt. Policzyłem to po raz trzeci. Czy inny kasjer to policzył. Gdyby przełożony to policzył. Wciąż brakuje 2100 $. Więc przełożony idzie i dzwoni do nich. PIERWSZA RZECZ, jaka wyszła z ich ust brzmiała: „kto jest kasjerem, który to robi i czy oni to wzięli. WTH. Na pewno nie,Nie muszę nikomu kraść pieniędzy za nic. Menedżer klubu odmówił przyznania się, że mogła się przeliczyć. Nawet ona przyznała, że ​​w sobotę późno, kiedy robiła wpłaty w swoim biurze, miała barmana, który potrzebował zmiany, po prostu zostawiła depozyt, nad którym pracowała, na swoim biurku, a drzwi otwarte W KOŃCU powiedziała nam, że wzięła 100 $ z depozytu pracowała nad tym, który miałem. DUH. Fakt, że zostawiła to wszystko na swoim biurku i OTWARTE DRZWI, nadal odmawiała przyjęcia, że ​​ktoś tam mógłby to zabrać. Chciała, żebym był wtrącony i całe dziewięć jardów. Powiedziałem im nawet, żeby ściągnęli materiał filmowy, a oni to zrobili i zobaczyli WSZYSTKO i że nie ma sposobu, abym mógł to zrobić.Nawet ona przyznała, że ​​w sobotę późno, kiedy robiła wpłaty w swoim biurze, miała barmana, który potrzebował zmiany, po prostu zostawiła depozyt, nad którym pracowała na swoim biurku, a drzwi otwarte W KOŃCU powiedziała nam, że wzięła 100 $ z depozytu pracowała nad tym, który miałem. DUH. Fakt, że zostawiła to wszystko na swoim biurku i OTWARTE DRZWI, nadal odmawiała przyjęcia, że ​​ktoś tam mógłby to zabrać. Chciała, żebym był wtrącony i całe dziewięć jardów. Powiedziałem im nawet, żeby ściągnęli materiał filmowy, a oni to zrobili i zobaczyli WSZYSTKO i że nie ma sposobu, abym mógł to zrobić.Nawet ona przyznała, że ​​w sobotę późno, kiedy robiła wpłaty w swoim biurze, miała barmana, który potrzebował zmiany, po prostu zostawiła depozyt, nad którym pracowała na swoim biurku, a drzwi otwarte W KOŃCU powiedziała nam, że wzięła 100 $ z depozytu pracowała nad tym, który miałem. DUH. Fakt, że zostawiła to wszystko na swoim biurku i OTWARTE DRZWI, nadal odmawiała przyjęcia, że ​​ktoś tam mógłby to zabrać. Chciała, żebym był wtrącony i całe dziewięć jardów. Powiedziałem im nawet, żeby ściągnęli materiał filmowy, a oni to zrobili i zobaczyli WSZYSTKO i że nie ma sposobu, abym mógł to zrobić.

Są tam oszuści i większość z nich NIE jest kasjerami. Byłbyś zszokowany bzdurami, które dostajemy od ludzi, którzy próbują „kraść pieniądze, robiąc brudne małe sztuczki, aby potknąć się o kasjera.

Sprawdź swoje konto rano, aby zobaczyć, czy znaleźli błąd. Kiedy byłem w bankowości, kiedy to się stało, był to błąd klucza (wcisnąłem zły przycisk) i został znaleziony później w dowodzie lub w nocy, kiedy skończyłem.

W przypadku gotówki nasza procedura polegała na przeliczeniu pieniędzy, zakreśleniu kwoty gotówki

i inicjału. Jeśli pieniądze były błędne (zdarza się), kwota gotówki byłaby przekreślona jednym ukośnikiem, przepisana i parafowana przez kasjera ORAZ klienta. (Wpłaty gotówkowe do bankomatu były podwójnie weryfikowane i parafowane)

Więc gdyby go ukradła – musiałaby znaleźć dowód wpłaty. Nie mówię, że to się nie dzieje. niech wyciągną dowód wpłaty. Zatrzymują te rzeczy. Ale zrób to szybko – im szybciej to zrobisz, tym szybciej zostanie to załatwione.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy