Co oznacza warunkowe zatwierdzenie pożyczki?

17 lutego 2021

19 sierpnia 2018 Przez JMcHood

Kiedy ubiegasz się o kredyt hipoteczny, możesz otrzymać jeden z kilku rodzajów zezwoleń. Po wstępnej akceptacji możesz usłyszeć, że Twoja pożyczka jest „warunkowo zatwierdzona. Jak sama nazwa wskazuje, w aktach pożyczki pozostają warunki, ale przy odpowiednim spełnieniu tych warunków będziesz mógł zamknąć pożyczkę.

Rola Underwriter

Za zgodą warunkową gwarant przejrzał Twoją pożyczkę i całą dokumentację uzupełniającą. Ubezpieczyciel prawdopodobnie zatwierdził dostarczoną przez Ciebie dokumentację, ale nadal ma co najmniej jeden warunek, który musi spełnić.

Zasadniczo ubezpieczyciel mówi, że pożyczka w większości wygląda dobrze. Underwriter chciałby po prostu wyjaśnić kilka kwestii, aby zapewnić pożądany przez Ciebie status „jasne do zamknięcia. Kilka przykładów może obejmować:

 • Duży depozyt na koncie bankowym – ubezpieczyciele bardzo szczegółowo analizują Twoje finanse. Jeśli napotkają depozyt, którego nie mogą pozyskać z Twojego dochodu, zakwestionują go. Będziesz wtedy musiał udowodnić, że depozyt nie jest pożyczką. Możesz to zrobić, przedstawiając dowód pochodzenia środków, na przykład sprzedaż aktywów.
 • Spadek dochodów – ubezpieczyciele dokładnie przyglądają się Twoim dochodom teraz i w przeszłości. Patrzą na wzory. Jeśli zarobiłeś mniej w zeszłym roku niż rok wcześniej, będą musieli wiedzieć, dlaczego. Nawet jeśli Twój obecny dochód wspiera spłatę kredytu hipotecznego, mogą chcieć poznać okoliczności spadku dochodu, aby upewnić się, że nie jest to powtarzający się wzorzec.Weryfikacja zatrudnienia – Niektóre firmy hipoteczne pozostawiają weryfikację zatrudnienia jako ostatni spełniony warunek. To pozostawia ci warunkową zgodę do czasu zweryfikowania twojego zatrudnienia. Nie oznacza to, że Twoja pożyczka może nadal przepaść. Jeśli jesteś w pracy, o której mówiłeś, że pracujesz, a pracodawca przekazuje te same informacje, które podałeś, jesteś w dobrej formie.Inne warunki wymagane przez pożyczkodawców

  Oprócz „czerwonych flag, które mogą się pojawić, istnieje kilka typowych warunków, z którymi boryka się większość pożyczkobiorców:

  • Wycena potwierdzająca wartość domu – Po podpisaniu umowy kupna pożyczkodawca zleci wycenę nieruchomości. Dopóki pożyczkodawca nie otrzyma tego raportu od rzeczoznawcy, nie może zamknąć Twojej pożyczki, nawet jeśli zweryfikował już Twój dochód, aktywa i kredyt. Dom musi być wart co najmniej tyle, ile cena zakupu, abyś kwalifikował się do pożyczki.
  • Wyczyść tytuł – pożyczkodawca zleci również wyszukiwanie tytułu na nieruchomości. Pozwala to egzaminatorowi na ustalenie, czy na nieruchomości znajdują się niezapłacone zastawy. Sprawdza również łańcuch własności, aby upewnić się, że nikt nie może wrócić i zgłosić prawa własności do Twojej nieruchomości.Dowód ubezpieczenia domu – jest to zwykle jeden z ostatnich zakupów, których dokonujesz. Chcesz się upewnić, że pożyczka została warunkowo zatwierdzona, zanim ją kupisz. Ponieważ prawdopodobnie płacisz z góry 100% polisy, jest to duży wydatek. Warto poczekać z zakupem, ale wiedz, że podtrzymuje Twoją ostateczną akceptację.Dowód środków do zamknięcia – pożyczkodawcy mogą wymagać ponownej weryfikacji środków wykorzystanych do zamknięcia, aby upewnić się, że je masz i że są one Twoje. Innymi słowy, chcą się upewnić, że nie zaciągnąłeś żadnych nowych pożyczek.Ostateczna kontrola zdolności kredytowej – pożyczkodawca prawdopodobnie po raz ostatni wyciągnie kredyt tuż przed zamknięciem. Robią to, aby upewnić się, że nie zmieniłeś drastycznie swojego kredytu, zwiększając zadłużenie karty kredytowej, spóźniając się z rachunkami lub zaciągając nowe pożyczki.Czy możesz stracić akceptację po zatwierdzeniu warunkowym?

   Niestety, nawet jeśli masz warunkowo zatwierdzoną pożyczkę, możesz stracić zgodę. Wszystko sprowadza się do wymagań kwalifikacyjnych. Na przykład, jeśli pożyczkodawca zweryfikuje Twoje zatrudnienie i to, co mówi pracodawca, nie zgadza się z tym, co powiedziałeś pożyczkodawcy, może to spowodować, że Twoja pożyczka zostanie odrzucona.

   Inne problemy, które mogą wystąpić, obejmują:

   • Rzeczoznawca zwraca zbyt niską wartość
   • Wyszukiwanie tytułu ujawnia zastawy na nieruchomości lub problemy z własnościąNie możesz udowodnić, że fundusze, które musisz zamknąć, należą do CiebieUszkodziłeś swój kredyt po uzyskaniu wstępnej akceptacjiNajlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić po uzyskaniu warunkowej zgody, jest zachowanie status quo. Nie rezygnuj z pracy, nie zbieraj kart kredytowych ani nie dokonuj dużych wpłat na konto bankowe. To tak, jakbyś zamrażał swoje życie finansowe. Po uzyskaniu ostatecznej zgody i zamknięciu pożyczki możesz robić rzeczy ze swoimi finansami według własnego uznania. Do tego momentu staraj się, aby wszystko było jak najbardziej zbliżone do tego, co było przy składaniu wniosku o pożyczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy