Co oznacza Twoja ocena kredytowa

Category: Historia Kredytowa
17 lutego 2021

Kredyt to sposób na życie – chyba że jesteś jednym z nielicznych szczęśliwców z całą zimną, twardą gotówką. Twoja ocena kredytowa to w istocie karta raportu o stanie finansowym, na którą zwracają się pożyczkodawcy, gdy chcesz pożyczyć pieniądze. Zapewnia szybki rzut oka, który prognozuje, czy prawdopodobne jest niewykonanie zobowiązania w ciągu najbliższych dwóch lat. Oto informacje poufne dotyczące znaczenia tych liczb.

Kto patrzy na Twoją zdolność kredytowąPrawie za każdym razem, gdy chcesz pożyczyć pieniądze, Twoja zdolność kredytowa zostanie poddana kontroli. Oczekujemy rozmowy na temat naszej historii kredytowej przy transakcjach dotyczących kredytów mieszkaniowych i kart kredytowych. Jednak usługi takie jak przedsiębiorstwa użyteczności publicznej i firmy ubezpieczeniowe również wykorzystują Twoją zdolność kredytową, aby określić, jakiego rodzaju klientem będziesz. Jeśli masz niski wynik, być może będziesz musiał zapłacić duży depozyt firmie użyteczności publicznej lub wyższą składkę ubezpieczycielowi samochodu. Właściciele często sprawdzają Twój kredyt przed podpisaniem umowy najmu, aw niektórych przypadkach potencjalni pracodawcy mogą nawet chcieć zobaczyć te liczby, zanim zaoferują Ci pracę.

Wszystko jest w liczbachWiększość agencji kredytowych stosuje formułę FICO do obliczania ocen kredytowych. Ta metoda przypisuje każdemu konsumentowi ocenę kredytową od 300 do 850, ze średnią oceną w granicach 720. Jeśli mieści się w przedziale od 720 do 850, jesteś uważany za najlepszy dla potencjalnych pożyczkodawców. Otrzymasz najlepsze oprocentowanie kredytów hipotecznych i kart kredytowych i jesteś w doskonałej pozycji, aby zrobić małe zakupy porównawcze. Następny zakres to 675 do 719 i chociaż nie jesteś na najwyższym poziomie, nadal powinieneś być w stanie otrzymać pożyczkę – możesz po prostu zapłacić nieco więcej odsetek. Jeśli Twój wynik wyniesie między 620 a 674, jest to poniżej średniej i nie będziesz mieć tylu opcji. Nadal możesz kwalifikować się do pożyczki lub karty kredytowej, ale spodziewaj się, że oprocentowanie spadnie o część. A jeśli spadniesz poniżej 620,Znajdziesz się w szeregach pożyczkobiorców typu sub-prime, co oznacza, że ​​jesteś najbardziej ryzykownym kandydatem do pożyczki. Jeśli znajdziesz pożyczkodawcę chętnego do zainwestowania w Ciebie, zapłacisz wysokie oprocentowanie za przywilej otrzymania pożyczki.

Na czym opiera się Twoja ocena kredytowaWyniki kredytowe są obliczane na podstawie pięciu obszarów historii pożyczek:

  • Historia płatności
  • Kwota długuDługość historii kredytowejNowy kredytRodzaje kredytówHistoria płatności to wielka sprawa – stanowi 35 procent Twojego wyniku. Wszyscy wiemy, że ważne są terminowe spłaty kredytu hipotecznego i oczywiście płatności kartą kredytową. Ale nawet spóźnione płatności za media lub niezapłacone bilety parkingowe mogą zostać wysłane do windykacji, powodując spadek wyniku. To, ile jesteś winien, to kolejny ważny czynnik, który stanowi 30% Twojego wyniku. Twój dług jest mierzony na podstawie tego, ile zarabiasz w ciągu roku i ile masz dostępnych kredytów. Twoja historia kredytowa stanowi 15 procent Twojego wyniku, więc im dłużej pożyczasz, tym lepiej. Nie jest to jednak zła wiadomość dla nowych pożyczkobiorców, o ile utrzymujesz nowy kredyt w czystości. Pożyczkodawcy sprawdzają również, ile nowych kont kredytowych otworzyłeś w ciągu ostatnich 30 dni, co stanowi 10% Twojego wyniku.Ostatnie 10 procent zależy od rodzaju otwartych kont kredytowych. Zróżnicowany portfel kredytów hipotecznych, płatności samochodowych i kart kredytowych dobrze wróży Ci.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy