Co kwalifikuje Cię do wybaczenia kredytu studenckiego?

17 lutego 2021

Istnieją różne sposoby umorzenia kredytów studenckich. (iStock)

Spłata kredytów studenckich może być przeszkodą. Istnieje jednak wiele programów dla absolwentów, którzy chcą umorzyć pożyczki.

Kontynuuj czytanie poniżej

W zależności od wyboru kariery dokonanego przez absolwenta mogą skorzystać z jednej z następujących usług:

Federal Public Service Loan Forgiveness (PSLF)Pożyczki studenckie mogą zostać umorzone osobom, które wykonują kwalifikujące się prace w służbie publicznej i dokonały 120 płatności terminowych w ramach planu spłaty opartego na dochodach.

Według doniesień program odrzucił 99 procent kandydatów, ale studenci mogą zwiększyć swoje szanse, powiedziała Leah Young, dyrektor pomocy finansowej w Dickinson College w Carlisle w Pensylwanii.

Absolwenci powinni skorzystać z narzędzia pomocy PSLF, aby rozpocząć proces po zatrudnieniu. Powinni również co roku wypełniać formularz zaświadczenia o zatrudnieniu, który potwierdzi, że utrzymują kwalifikujące się zatrudnienie i kwalifikowany plan spłaty – powiedziała.

Pożyczka dla nauczycieli przebaczenieProgram jest skierowany do nauczycieli, którzy uczą się w szkołach o niskich dochodach przez pięć lat i wybaczą maksymalnie 17 500 dolarów pożyczki. Absolwenci muszą uczyć matematyki lub przedmiotów ścisłych na poziomie średnim lub specjalnym na dowolnym poziomie.

Studenci Narodowego Korpusu Służby Zdrowia do programu spłaty pożyczekAbsolwenci mogą ubiegać się o przyjęcie na ostatnim roku studiów medycznych, jeśli pracują przez co najmniej trzy lata. Mogą kwalifikować się do pożyczki do 120 000 dolarów. „Zwykle oznacza to praktykę w odległej wiejskiej okolicy – powiedział Nathan Hamilton, współzałożyciel The Ascent, oddziału The Motley Fool, strony internetowej poświęconej finansom.

Zaciągnij się do wojskaKażdy oddział oferuje programy i zapłaci różne kwoty pożyczonej kwoty głównej, ale nie spłaci odsetek narosłych od pożyczki.

Przebaczenie spłaty opartej na dochodachPożyczkobiorcy federalnych pożyczek studenckich mogą kwalifikować się do umorzenia pożyczki w ramach jednego z czterech planów spłaty zależnej od dochodu (IDR) i kwalifikować się do umorzenia pożyczki po 20 lub 25 latach. Obejmują one programy Skorygowane płatności w miarę zarabiania (REPAYE), płatności w miarę zarabiania (PAYE), spłaty w oparciu o dochody (IBR) i spłaty zależne od dochodów (ICR).

Ale jest haczyk.

„Upewnij się, że na koniec zaoszczędzisz na bombę podatkową – powiedział Alex Wilson, certyfikowany planista finansowy z Lawrenceville w stanie Georgia. „Główną wadą jest to, że po umorzeniu pożyczek kwota ta jest traktowana jako dochód podlegający opodatkowaniu.

Oto wskazówki, jak unikać oszustów:

Płacenie opłatOdłóż słuchawkę, jeśli firma twierdzi, że wiąże się to z opłatą. „Nie ma opłat za wybór właściwego planu spłaty lub ubieganie się o umorzenie kredytu – powiedział Young.

Oszuści próbują nakłonić ofiary do przelewu płatności, ale przestępcy wykorzystują tę sztuczkę do kradzieży informacji, takich jak numery ubezpieczenia społecznego.

Unikaj ofert zbyt dobrych, aby mogły być prawdziwe, takich jak pożyczka studencka w wysokości 60 000 USD, która jest „odpuszczana za pomocą jednorazowej płatności dokonywanej natychmiast na rzecz firmy – powiedział Jason Glassberg, współzałożyciel Casaba Security, firmy zajmującej się cyberbezpieczeństwem w Redmond w stanie Waszyngton firma. Oszuści grożą wysokimi karami lub ściganiem karnym za brak płatności lub żądają zapłaty przelewem bankowym lub kryptowalutą i nawiązują kontakt za pośrednictwem nietradycyjnych kanałów, takich jak media społecznościowe lub wiadomości tekstowe.

„Najlepszą radą jest, aby nigdy nie udostępniać danych osobowych ani nie dokonywać płatności bez uprzedniej weryfikacji autentyczności firmy – powiedział.

Udostępnianie danych osobowych / finansowych za pośrednictwem niezamówionych połączeń telefonicznychOszuści zajmujący się pożyczkami studenckimi wykonują niechciane telefony, aby oszukać ludzi i zostawiają wiadomości, prosząc absolwentów o wprowadzenie identyfikatora Federal Student Aid (FSA) w celu uzyskania informacji o tym, jak zaoszczędzić pieniądze na spłatach pożyczek studenckich.

„Pytanie o identyfikator FSA to wielka czerwona flaga – powiedział Alex Guirakhoo, analityk ds. Strategii i badań w firmie Digital Shadows, dostawcy rozwiązań do ochrony przed ryzykiem cyfrowym z siedzibą w San Francisco. „Twój identyfikator FSA powinien być bezpieczny i nigdy nie udostępniany. Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych nie będzie prosić o dowód tożsamości FSA przez telefon .

Zmniejsz lub skonsoliduj zadłużenieWe wrześniu FTC zarzuciła operatorom kilku programów redukcji zadłużenia kredytów studenckich kradzież milionów dolarów niczego niepodejrzewającym ofiarom. Oszustwa związane z pożyczkami studenckimi obejmują obietnice zmniejszenia, usunięcia lub konsolidacji zadłużenia za opłatą z góry lub miesięcznie, powiedział Guirakhoo.

„Zapoznaj się z taktykami stosowanymi przez tych oszustów i zaufaj swoim wnętrznościom – powiedział Guirakhoo. „Jeśli widzisz twierdzenie, które wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, prawdopodobnie tak jest.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy