Banki i wirus: ponad 20000 oddziałów do zamknięcia, ograniczenie powierzchni biurowej, odbudowa obywateli po grabieży

Category: Sobie Pozwolić
17 lutego 2021

Według danych Federal Deposit Insurance Corp., amerykańskie oddziały banków zamykały się w tempie ponad trzech dziennie przez ostatnie 10 lat.

Niektórzy analitycy twierdzą, że powinny zamykać się szybciej.

„Biorąc pod uwagę zamówienia na schronisko, pandemia COVID-19 przyspieszyła adopcję urządzeń mobilnych, a transakcje kasjerskie spadły w tym roku o „30 do 40 procent, według raportu dla klientów Michaela Perito, analityka banku regionalnego Keefe Bruyette & Woods, nowojorski bank inwestycyjny.

Amerykanie korzystali z usług bankowych przez telefon od początku XXI wieku, a przez smartfony od 2014 roku. Według FDIC liczba oddziałów banków osiągnęła najwyższy poziom 100 000 w 2009 r., Spadając poniżej 88 000 w zeszłym roku. Ograniczenia dotyczące wirusów zostały utrzymane, gdy banki borykają się z rekordowo niskimi stopami procentowymi i wyższymi stratami kredytowymi. Co oznacza jeszcze większą presję na oddziały i pracowników.

„Prawdopodobnie potrzebne jest kolejne 20–30% konsolidacji oddziałów – i to ostrożne szacunki – powiedział inwestorom Perito.

Od marca „banki udowodniły sobie, że mają możliwość pracy zdalnej pracowników i obsługi transakcji klientów w sposób cyfrowy – dodał. Utrzymywanie oddziałów, które przyciągają mniej klientów, oznacza, że ​​„koszty użytkowania banków i innych kosztów infrastruktury fizycznej są zbyt wysokie.

Wiadomości biznesowe i analizy wysyłane prosto do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy wtorek rano.

To nie tylko banki.

Właściciele biur w obrocie publicznym w USA stracili w tym roku prawie jedną trzecią wartości giełdowej, ponieważ najemcy uczą się pracować z domu. Z drugiej strony właściciele magazynów skorzystali na gwałtownym wzroście liczby wysyłek bezpośrednio do klientów; ich akcje utrzymywały się na swoim poziomie w miarę spadku rynku, napisał John W. Guinee, analityk w Stifel Financial Corp., w poniedziałkowym raporcie dla klientów.

Wells Fargo, Bank of America i inni giganci systematycznie i strategicznie zamykali mniej popularne oddziały w ciągu ostatniej dekady, podczas gdy regionalne firmy, takie jak WSFS z Wilmington, wykupiły lokalnych konkurentów i zamknęły nadwyżki.

Z pewnością banki nastawione na wzrost, takie jak JPMorgan Chase & Co., najcenniejszy bank w USA, oraz Vernon Hill’s Republic Bank z siedzibą w Filadelfii, przeciwstawiły się trendowi, otwierając nowe, głównie mniejsze biura w nadziei na pozyskanie nowych klientów. .

Ale przede wszystkim „przy niskich stopach procentowych i spowolnieniu ruchu w oddziałach ekonomia oddziałów jest po prostu mniej atrakcyjna – podsumował Perito.

„Nasza reakcja na pandemię nauczyła nas wiele o naszej zdolności do obsługi naszych klientów i pracy zdalnej, a te lekcje zmieniły sposób, w jaki bank zarządza pracownikami i klientami – powiedział Bryn Mawr Trust Co. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Bank z siedzibą w Main Line przyspieszył swój poprzedni trend „pracy z domu, tak że 70% ponad 600 pracowników banku nie zgłasza się już do biur.

Według firmy, dom będzie dla większości „długoterminowym środowiskiem pracy, umożliwiając Bryn Mawr zwolnienie 33 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej w pobliżu siedziby przy Lancaster Avenue.

Jeśli chodzi o 29 oddziałów, Bryn Mawr twierdzi, że wiele z nich będzie „miejscami dojazdów do samochodów z ograniczoną usługą, a inne przekształcone w „centra obsługi klienta, w których będziemy fizycznie spotykać się z klientami tylko po wcześniejszym umówieniu się, zamiast starych model usługowy.

Firma w zeszłym miesiącu zwolniła ponad 20 miejsc pracy w ramach nowego dostosowania.

Perito postrzega Bryn Mawr Trust jako wzór: „Teraz wydaje się, że nadszedł czas na wprowadzenie tych zmian. Oczekuje, że inne banki wydadzą podobne oświadczenia, podając ponure zyski z pierwszej połowy 2020 r. Pod koniec lipca.

Banki, które mogłyby sobie pozwolić na rezygnację z dużej powierzchni i nadal osiągają duże zyski, to PNC, największy bank z siedzibą w Pensylwanii, zdaniem analityków KBW, którzy rekomendują akcje.

Rzeczywiście, od 31 marca PNC zamknęło 24 ze swoich 2300 oddziałów i planuje zamknąć 30 kolejnych do końca sierpnia i 39 kolejnych we wrześniu, powiedziała rzeczniczka Marcey Zwiebel.

KBW rekomenduje również WSFS, największy bank nadal z siedzibą w regionie Filadelfii, który w zeszłym roku kupił i skonsolidował Beneficial, zamykając 30 nadwyżkowych oddziałów i wykorzystując oszczędności na ulepszenie obsługi klienta online.

Ale nie wszyscy spieszą się, aby się rozstać.

„Nie zamykamy oddziałów w wyniku pandemii – powiedział Frank Quaratiello, rzecznik Citizens Bank, jednego z największych pożyczkodawców w Filadelfii, Nowej Anglii i części Środkowego Zachodu.

Następca dawnego Philadelphia Savings Fund Society (PSFS), Citizens nadal ma oddziały w dziesiątkach okolicznych i podmiejskich dzielnic głównych ulic i przeniósł kilka ze starych budynków do nowszych, mniejszych lokalizacji w ostatnich latach zamiast je zamykać.

Grabieże, które nawiedziły dzielnice biznesowe Filadelfii po protestach pod koniec maja, uszkodziły kilka oddziałów obywateli. Mogło to dać firmie wymówkę, jeśli potrzebowała jej po blokadach koronawirusa, aby odejść od zwykłych cegieł w kierunku wirtualnej obsługi klienta.

Zamiast tego Citizens wznowił swoją inwestycję w Filadelfii: ostatnie z uszkodzonych biur, przy 52. ​​i Market Street w Zachodniej Filadelfii, „ma zostać ponownie otwarte jeszcze w tym miesiącu – powiedział Quaratiello.

Tymczasem rywal Citizens TD Bank, którego siedziba w USA znajduje się w Cherry Hill, nie jest całkowicie przystosowany do pracy w domu.

„Jak to będzie wyglądać po wyjściu z COVID? – zapytał Michael Carbone, szef rynku TD Bank w Metro Pennsylvania / New Jersey.

„Wciąż prowadzimy wiele rozmów na ten temat – dodał. „Jaka jest nowa normalność w biurze biznesowym? Dostosowaliśmy się do Webex i Zoom; jaka jest wokół tego produktywność? Gdzie zobaczymy największą wydajność i efektywność pracownika? Jest jeszcze dużo pracy, którą trzeba wykonać , zanim bankowość jest czymś, co każdy zawsze robi z daleka.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy