Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych i refinansowania na wrzesień 2020 r

Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych i refinansowania na wrzesień 2020 r
16 października 2020

Skorzystaj z naszego krajowego badania pożyczkodawców, aby znaleźć odpowiednią dla siebie oprocentowanie kredytu hipotecznego.

Aktualne stawki kredytu hipotecznego i refinansowania

Poniższa tabela stóp procentowych jest aktualizowana codziennie, aby zapewnić najbardziej aktualne stawki zakupu przy wyborze kredytu mieszkaniowego. RRSO i stawki opierają się na braku powiązań lub płatności automatycznych. W przypadku tych średnich profil klienta obejmuje 740 punktów FICO i dom jednorodzinny. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz zrozumienie średnich kursów Bankrate.

Aktualne stawki konwencjonalnych kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu

 • Zakup
 • Refinansowanie
Produkt Oprocentowanie KWI 30-letnia stała stawka

20-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka

10-letnia stała stawka

3,020% 3,230%
2,920% 3,070%
2,480% 2,710%
2,400% 2,530%
Produkt Oprocentowanie KWI 30-letnia stała stawka

20-letnia stała stawka

15-letnia stała stawka

10-letnia stała stawka

2,920% 3,050%
2,890% 3 000%
2,510% 2,640%
2,440% 2,540%

Ceny od 6:30

Aktualne oprocentowanie kredytów hipotecznych o zmiennym oprocentowaniu

 • Zakup
 • Refinansowanie
Produkt Oprocentowanie KWI 10/1 ARM

7/1 ARM

5/1 ARM

2,970% 3,400%
2,900% 3,480%
2,900% 3,610%
Produkt Oprocentowanie KWI 10/1 ARM

7/1 ARM

5/1 ARM

3,220% 3,470%
3,110% 3,490%
3,070% 3,580%

Stawki z piątku 25 września 2020 r. O godzinie 6:30

Aktualne stawki kredytów hipotecznych Jumbo

 • Zakup
 • Refinansowanie
Produkt Oprocentowanie KWI Jumbo o stałym oprocentowaniu na 30 lat

Jumbo o stałym oprocentowaniu 15 lat

3 000% 3,080%
2,470% 2,520%
Produkt Oprocentowanie KWI Jumbo o stałym oprocentowaniu na 30 lat

Jumbo o stałym oprocentowaniu 15 lat

2,940% 2,980%
2,490% 2,520%

Stawki z piątku 25 września 2020 r. O godzinie 6:30

Bieżące oprocentowanie pożyczek rządowych

 • Zakup
 • Refinansowanie
Produkt Oprocentowanie KWI 30-letni VA o stałym oprocentowaniu

30-letni FHA o stałym oprocentowaniu

2,980% 3,110%
3 000% 3,650%
Produkt Oprocentowanie KWI 30-letni VA o stałym oprocentowaniu

30-letni FHA o stałym oprocentowaniu

2,920% 3,100%
2,970% 3,620%

Stawki z piątku 25 września 2020 r. O godzinie 6:30

Jakie są obecne oprocentowanie kredytów hipotecznych?

W piątek 25 września 2020 r., Zgodnie z najnowszym sondażem przeprowadzonym przez Bankrate wśród największych krajowych pożyczkodawców hipotecznych, wzorcowa 30-letnia stała stopa oprocentowania kredytów hipotecznych wynosi 3,020%, a RRSO 3,230%. Średnia 15-letnia stała oprocentowanie kredytu hipotecznego wynosi 2,480% przy RRSO 2,710%. Oprocentowanie kredytu hipotecznego o zmiennym oprocentowaniu 5/1 (ARM) wynosi 2,900% przy RRSO 3,610%. Sprawdź nasz kalkulator kredytu hipotecznego, aby uzyskać stawki dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb finansowych.

Dlaczego warto ufać Bankrate?

Bankrate jest autorytetem w dziedzinie finansów osobistych od momentu powstania w 1976 roku jako „Bank Rate Monitor”, publikacja drukowana dla branży bankowej. Bankrate od ponad 30 lat bada i zbiera informacje o oprocentowaniu kredytów hipotecznych od największych pożyczkodawców w kraju. Setki czołowych publikacji, takich jak The New York Times, Wall Street Journal, CNBC i inne, opierają się na Bankrate jako zaufanym źródle informacji finansowych, więc wiesz, że otrzymujesz informacje, którym możesz zaufać.

Jak obliczane są oprocentowanie kredytów hipotecznych Bankrate

Kredytodawcy w całym kraju podają stawki kredytów hipotecznych w dni powszednie w ramach naszej kompleksowej krajowej ankiety, aby przedstawić najbardziej aktualne dostępne stawki. Tutaj możesz zobaczyć najnowsze średnie stawki rynkowe dla szerokiej gamy pożyczek na zakup.

Ogłoszenie niespodzianki spowoduje, że refinansowanie kredytu hipotecznego będzie droższe

Refinansowanie kredytu hipotecznego wkrótce stanie się droższe. W niespodziewanym ogłoszeniu z połowy sierpnia giganci hipoteczni Fannie Mae i Freddie Mac ogłosili, że dodadzą 0,5 procent opłaty za wszystkie refinansowania, które zostaną zamknięte po 1 grudnia i później.

Rzecznicy konsumentów i branża pożyczkowa potępili dodatkowe koszty.

„Ironia jest uderzająca – Rezerwa Federalna efektywnie drukuje pieniądze na zakup papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką gwarantowaną przez rząd w celu utrzymania funkcjonowania rynków, obniżenia oprocentowania kredytów hipotecznych, ułatwienia refinansowania i wkładania miesięcznych oszczędności do kieszeni konsumentów” – mówi Greg McBride, CFA , Główny analityk finansowy Bankrate. „A teraz FHFA chce odebrać te oszczędności konsumentowi i włożyć je do kasy Fannie i Freddiego”.

Weź tę nową opłatę pod uwagę przy ustalaniu progu rentowności refinansowania. To jest moment, w którym odzyskasz koszty refinansowania i zaczniesz oszczędzać. Opłata nie dotyczy kredytów hipotecznych poniżej 125 000 USD.

Możesz pominąć tę opłatę, jeśli współpracujesz z pożyczkodawcą, który posiada pożyczki, które zaciągnął we własnym portfelu. Na przykład wszystkie duże pożyczki należą do tej kategorii i pozwolą uniknąć nowej opłaty.

Co powinieneś wiedzieć o największych bankach krajowych

Oprócz porównywania oprocentowania kredytów hipotecznych możesz porównać pożyczkodawców, aby znaleźć dopasowanie do swoich potrzeb i preferencji, takich jak możliwość ubiegania się o pożyczkę online, dostępność niektórych produktów i warunków pożyczki oraz czy istnieją opłaty lub możliwości oszczędzania . Aby pomóc Ci poznać dostępne opcje, Bankrate wymienia poniżej największych pożyczkodawców z dużych banków w USA, w oparciu o pochodzenie w 2019 roku i ważne informacje o każdym z nich. Należy pamiętać, że oprócz banków można znaleźć oferty kredytów hipotecznych ze SKOK-ów i niezależnych instytucji.

Wells Fargo

Przegląd : Wells Fargo Home Mortgage, oddział Wells Fargo, jest jednym z największych pożyczkodawców w USA. Jako pożyczkodawca oferujący pełną obsługę z siedzibą w San Francisco w Kalifornii, oferuje szeroką gamę opcji hipotecznych. Nabywcy domów mogą znaleźć kredyty hipoteczne konwencjonalne, FHA, VA, USDA, jumbo, o stałym i regulowanym oprocentowaniu (ARM). Dostępne są również możliwości refinansowania i kapitału własnego.

Kredyty hipoteczne od Wells Fargo są dostępne we wszystkich 50 stanach; jednakże nie ma oddziałów na Hawajach, Indianie, Kentucky, Luizjanie, Maine, Massachusetts, Michigan, Missouri, New Hampshire, Ohio, Oklahomie, Vermont czy Zachodniej Wirginii. Proces aplikacyjny można rozpocząć online lub telefonicznie.

Co warto wiedzieć :

 • Wells Fargo Home Mortgage to duży, oferujący pełen zakres usług pożyczkodawca udzielający pożyczek w całym kraju.
 • Bank umożliwia składanie i śledzenie wniosków online.
 • Bank oferuje szeroką gamę rodzajów kredytów, w tym pożyczki refinansowe i pożyczki pod zastaw domu, a także programy pożyczek dla początkujących i edukację.
 • Bank akceptuje zaliczki już od 3 procent od kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu.

Pamiętaj :

 • Dostęp do oddziałów jest niedostępny w 13 stanach, chociaż dostępne są pożyczki.
 • Bank nie oferuje całego procesu online – musisz porozmawiać z przedstawicielem kredytu hipotecznego.

JPMorgan Chase Bank

Przegląd : Jako jeden z największych graczy w branży kredytów hipotecznych, Chase Home Lending – oddział JPMorgan Chase – jest pożyczkodawcą oferującym pełen zakres usług z siedzibą w Nowym Jorku.

Chase oferuje szeroki wybór programów homebuying, w tym pożyczki konwencjonalne, FHA, VA i jumbo z opcjami o stałym i regulowanym oprocentowaniu (ARM). Oferuje również refinansowanie według stopy procentowej, refinansowanie typu cash-out i linie kredytowe pod zastaw domu. Pożyczki są dostępne we wszystkich 50 stanach.

Jedną z wyjątkowych funkcji oferowanych przez pożyczkodawcę jest Chase Closing Guarantee, czyli program gwarantujący terminowe zamknięcie (już po trzech tygodniach od złożenia dokumentów) obecnym klientom kupującym nowy dom. Jeśli pożyczkodawca nie jest w stanie zamknąć na czas, pożyczkobiorcy otrzymają zwrot gotówki w wysokości 2500 USD. Pożyczkobiorcy mogą ubiegać się o pożyczkę online, osobiście w oddziale lub telefonicznie.

Co warto wiedzieć :

 • JPMorgan Chase Bank jest dużym, oferującym pełną obsługę pożyczkodawcą udzielającym pożyczek na terenie całego kraju.
 • Pożyczkobiorcy mogą przesyłać i śledzić dokumenty online.
 • Bank oferuje szeroką gamę kredytów, w tym refinansowanie i kredyty hipoteczne.
 • Bank posiada gwarancję terminowego zamknięcia.

Pamiętaj :

 • Bank nie oferuje stacjonarnych lokalizacji w każdym stanie.
 • Bank pobiera opłatę za blokadę kursu, opłatę za rozpoczęcie działalności i opłaty za ubezpieczenie.
 • Bank nie oferuje całego procesu online – musisz porozmawiać z przedstawicielem kredytu hipotecznego.

Bank Ameryki

Przegląd : Bank of America udziela pożyczek we wszystkich 50 stanach. Pożyczkodawca z siedzibą w Charlotte w Karolinie Północnej jest jednym z największych w Stanach Zjednoczonych i oferuje pożyczki konwencjonalne, FHA, VA, jumbo, z niskim wkładem, o stałym i zmiennym oprocentowaniu (ARM). Oferuje również opcje refinansowania typu rate-and-term oraz cash-out. Dostępne są również linie kredytowe pod zastaw domu.

Pożyczkobiorcy mogą składać wnioski w całości przez Internet, telefonicznie lub osobiście w oddziale. Specjaliści ds. Pożyczek są dostępni, aby odpowiedzieć na pytania pożyczkobiorców w dowolnym momencie procesu.

Co warto wiedzieć :

 • Bank of America zapewnia całkowicie internetowy proces hipoteczny.
 • Bank oferuje opcje płatności z niskim wkładem i wskazówki dla początkujących nabywców domu.
 • Obecni klienci mogą kwalifikować się do obniżenia opłaty początkowej w wysokości od 200 do 600 USD.
 • Bank udostępnia na swojej stronie przejrzyste oprocentowanie różnych produktów hipotecznych.

Pamiętaj :

 • Bank pobiera opłaty za rozpoczęcie i inne koszty zamknięcia.
 • Bank nie oferuje kredytów USDA ani kredytów na remont.
 • Zniżki na opłatę początkową są dostępne tylko dla klientów Bank of America Preferred Rewards.

Bank USA

Przegląd : US Bank jest piątym co do wielkości bankiem w kraju, a także jednym z największych inicjatorów kredytów hipotecznych. Z siedzibą w Minneapolis w stanie Minnesota, US Bank oferuje pożyczki mieszkaniowe pożyczkobiorcom we wszystkich 50 stanach, oferując szeroki wybór produktów pożyczkowych. Pożyczkobiorcy mogą wybierać spośród finansowania o stałym i zmiennym oprocentowaniu w przypadku kredytów konwencjonalnych, FHA, VA, jumbo, nieruchomości inwestycyjnych oraz nowych pożyczek na budowę i wiele.

US Bank oferuje również tradycyjne opcje refinansowania typu cash-out i usprawnienia, a także pożyczki pod zastaw domu i linie kredytowe pod zastaw domu (HELOC). Pożyczkobiorcy mogą dokonać wstępnej kwalifikacji i złożyć wniosek całkowicie online, telefonicznie lub osobiście w oddziale.

Co warto wiedzieć :

 • US Bank jest dużym pożyczkodawcą oferującym kompleksowe usługi w całym kraju.
 • Bank umożliwia pożyczkobiorcom składanie wniosków całkowicie online.
 • Bank oferuje szeroką gamę produktów hipotecznych, refinansowych i mieszkaniowych.

Pamiętaj :

 • Bank nie oferuje spersonalizowanych stawek online.
 • Urzędnicy ds. Pożyczek są dostępni tylko w 40 stanach.
 • Bank może naliczyć koszty zamknięcia kredytów mieszkaniowych.

Flagstar Bank

Przegląd : Flagstar Bank z siedzibą w Troy w stanie Michigan jest spółką zależną Flagstar Bancorp.Ten duży pożyczkodawca oferujący pełen zakres usług oferuje pożyczkobiorcom w całym kraju szeroki wybór opcji kupna, refinansowania i kapitału hipotecznego. Dział kredytów hipotecznych banku działa online i za pośrednictwem 88 centrów kredytów mieszkaniowych w 27 stanach.

Opcje kredytów mieszkaniowych dostępne za pośrednictwem Flagstar obejmują pożyczki o stałym oprocentowaniu, zmiennym oprocentowaniu, konwencjonalne, FHA, VA, USDA, HFA, jumbo, o wysokim saldzie i wiele pożyczek na nieruchomości. Zapewnia również kredyty refinansowe i pożyczki pod zastaw domu. Pożyczkobiorcy mogą złożyć wniosek online, osobiście w oddziale lub telefonicznie.

Co warto wiedzieć :

 • Flagstar Bank jest dużym, oferującym pełną obsługę pożyczkodawcą udzielającym pożyczek na terenie całego kraju.
 • Bank umożliwia pożyczkobiorcom składanie wniosków online, a także śledzenie i zarządzanie płatnościami online.
 • Bank oferuje szeroką gamę opcji kredytowych, w tym pożyczki refinansowe i pożyczki pod zastaw domu.

Pamiętaj :

 • Bank ma oddziały tylko w niektórych stanach.
 • Bank może naliczyć koszty zamknięcia od 2 do 5 procent ceny zakupu.
 • Bank nie oferuje całego procesu online – musisz porozmawiać z przedstawicielem kredytu hipotecznego.

Przewodnik Bankrate’a po kredytach hipotecznych

Co to jest kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to rodzaj kredytu przeznaczonego na zakup domu. Pożyczki hipoteczne umożliwiają kupującym rozłożenie płatności na określoną liczbę lat, spłacając ustaloną kwotę odsetek. Hipoteki to również dokumenty prawne, które pozwalają sprzedającemu dom na żądanie nieruchomości, jeśli kupujący nie dokona płatności. Chroni również kupującego, zakazując sprzedającemu zabrania nieruchomości podczas dokonywania regularnych płatności. W ten sposób hipoteki chronią zarówno sprzedającego, jak i kupującego.

Jak działa kredyt hipoteczny?

Kredyt hipoteczny to pożyczka mieszkaniowa, która wykorzystuje Twój dom jako zabezpieczenie. Istnieje wiele rodzajów kredytów hipotecznych, od pożyczek wspieranych przez rząd, przeznaczonych dla osób, które spełniają określone kryteria, takie jak weterani (pożyczki VA) lub kupujący po raz pierwszy dom (pożyczki FHA) po pożyczki prywatne.

Różne są również opcje spłaty. Najpopularniejszy kredyt hipoteczny wymaga od kredytobiorcy spłaty go w ciągu 30 lat, ale istnieją również kredyty hipoteczne 20- i 15-letnie.

Kredyty hipoteczne również są procentowane. Istnieją dwa sposoby radzenia sobie z odsetkami: kredyty hipoteczne o stałym i zmiennym oprocentowaniu. Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu blokują stopę procentową, do której się kwalifikujesz, więc nigdy się ona nie zmienia w okresie trwania pożyczki. Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu zaczynają się od jednej stopy, ale mogą rosnąć lub spadać w określonych odstępach czasu, gdy zmieniają się stopy procentowe. Zatem w środowisku rosnących stóp procentowych wzrośnie również Twoja stopa procentowa.

Jaka jest różnica między RRSO a stopą procentową?

Różnica między RRSO a stopą procentową polega na tym, że RRSO (roczna stopa oprocentowania) to całkowity koszt pożyczki wraz ze stopą procentową i wszystkimi opłatami. Oprocentowanie to tylko kwota odsetek, które pożyczkodawca naliczy za pożyczkę, bez żadnych kosztów administracyjnych. RRSO to dokładniejszy obraz tego, ile będzie cię kosztować pożyczka.

Jakie są rodzaje kredytów hipotecznych?

Istnieją trzy główne rodzaje kredytów hipotecznych: konwencjonalne, ubezpieczone przez rząd i duże pożyczki, znane również jako niespełniające wymogów kredyty hipoteczne.

Tradycyjne kredyty hipoteczne

 • Kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu – kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu ma stopę procentową, która nie zmienia się przez cały okres trwania pożyczki. W ten sposób pożyczkobiorcy nie są narażeni na wahania kursów. Na przykład, jeśli masz kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu z 4,5-procentową stopą procentową, a obowiązujące stopy wzrosną do 6 procent w następnym tygodniu, roku lub dekadzie, Twoje oprocentowanie jest zablokowane, więc nie musisz się martwić płacić więcej. Oczywiście jeśli stawki spadną, utkniesz z wyższą stawką. Należy pamiętać, że oprocentowanie stałe odnosi się tylko do stóp procentowych, ale istnieje wiele rodzajów kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu, takich jak 15-letnie o stałym oprocentowaniu, duże o stałym oprocentowaniu i 30-letnie o stałym oprocentowaniu.
 • Kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu – kredyty hipoteczne o zmiennym oprocentowaniu lub ARM mają początkowy okres o stałym oprocentowaniu, w którym stopa procentowa się nie zmienia, po którym następuje dłuższy okres, w którym stopa może zmieniać się w ustalonych odstępach czasu. W przeciwieństwie do kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu, na ARM wpływają wahania rynkowe. Jeśli więc stawki spadną, spadną spłaty kredytu hipotecznego. Jednak sytuacja jest również odwrotna – gdy rosną stawki, wzrosną również Twoje miesięczne płatności. Ogólnie rzecz biorąc, stopy procentowe są niższe na początku niż w przypadku kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu, ale ponieważ nie są one zablokowane na ustalonej stopie, nie będziesz w stanie przewidzieć przyszłych miesięcznych płatności. ARM mają limit stóp procentowych, powyżej którego Twoja pożyczka nie może wzrosnąć.

Kredyty hipoteczne ubezpieczone przez rząd

 • Pożyczki FHA, pożyczki VA, pożyczki USDA – pożyczki ubezpieczone przez rząd lub wspierane przez rząd są zabezpieczone przez trzy agencje: Federal Housing Administration (pożyczki FHA), Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (pożyczki USDA) i Departament Spraw Weteranów Stanów Zjednoczonych (VA pożyczki). Rząd USA nie jest pożyczkodawcą hipotecznym, ale określa podstawowe wytyczne dla każdego rodzaju pożyczki oferowanej przez prywatnych pożyczkodawców. Pożyczki wspierane przez rząd mogą być dobrą opcją dla kupujących domy po raz pierwszy, a także dla osób, które mają niższą zaliczkę lub mniejszy budżet, ponieważ wymagania są zwykle mniejsze niż kredyty hipoteczne niezabezpieczone przez rząd, znane jako konwencjonalne kredyty hipoteczne.

Niezgodne hipoteki

 • Kredyty hipoteczne Jumbo – kredyty hipoteczne Jumbo to konwencjonalne pożyczki z niezgodnymi limitami kredytowymi. Oznacza to, że ceny domów przekraczają federalne limity pożyczek. Według Federalnej Agencji Finansowania Mieszkalnictwa w 2020 r. Maksymalny zgodny z wymogami limit pożyczek na domy jednorodzinne w większości Stanów Zjednoczonych wynosi 510 400 USD. Pożyczki typu Jumbo są bardziej powszechne w obszarach o wyższych kosztach i na ogół wymagają bardziej szczegółowej dokumentacji, aby się zakwalifikować.

Jak długo spłacasz kredyt hipoteczny?

Warunki kredytu hipotecznego, czyli czas spłaty kredytu hipotecznego, są różne. Najpopularniejszym terminem jest 30-letni kredyt hipoteczny, który pozwala kredytobiorcom spłacać ponad 30 lat. Oczywiście pożyczkobiorcy mogą mieć 30-letni kredyt hipoteczny i spłacać go szybciej (co zmniejszy łączną kwotę odsetek, które płacisz), ale nie są do tego zobowiązani.

Istnieją również hipoteki 20- i 15-letnie. Zazwyczaj kredyty hipoteczne z krótszymi terminami mają również niższe stopy procentowe. Tak więc, podczas gdy będziesz płacić więcej co miesiąc 15-letnim kredytem hipotecznym, ponieważ odkładasz więcej na kapitał, suma twoich płatności będzie znacznie mniejsza niż gdybyś rozłożył ją na 30 lat.

Jaki jest dla mnie najlepszy rodzaj kredytu hipotecznego?

Najlepszy rodzaj kredytu hipotecznego zależy od Twojego budżetu i celów finansowych. Niektórzy ludzie chcą niższych miesięcznych rat, nawet jeśli oznacza to płacenie większych odsetek przez cały okres pożyczki; w takim przypadku 30-letni kredyt hipoteczny jest prawdopodobnie najlepszą opcją. Podczas gdy inni mogliby sobie pozwolić na większe miesięczne raty i chcieliby zminimalizować kwotę odsetek, które płacą, co sprawiłoby, że 15-letni kredyt hipoteczny byłby lepszym wyborem.

Jeśli chodzi o stopy procentowe, dla osób, które planują pozostać w domu dłużej niż kilka lat, zazwyczaj najlepszym wyborem jest stawka stała. Ponieważ kredyty hipoteczne o regulowanym oprocentowaniu (lub ARM) zwykle mają niższą stopę procentową na początku, ludzie, którzy zamierzają sprzedać swój dom w ciągu kilku lat (lub zanim narażą się na wyższe stopy procentowe), mogą wybrać tę opcję.

Plusy i minusy różnych rodzajów pożyczek

Istnieje wiele różnych rodzajów pożyczek, z których każdy przeznaczony jest do różnych celów. Niektóre pożyczki są idealne dla kupujących domy po raz pierwszy z niewielką wpłatą zaliczkową i mierną oceną kredytową (jak pożyczki FHA), ale wiążą się również z większymi ograniczeniami niż konwencjonalne kredyty hipoteczne. Bez względu na to, jaką pożyczkę wybierzesz, zważ zalety i wady – każdy nabywca domu ma inną sytuację.

Ile mogę pożyczyć na kredyt hipoteczny?

Kwota, jaką możesz pożyczyć, zależy od wielu czynników, w tym od tego, do jakiej wysokości kwalifikujesz się (w zależności od dochodów, między innymi), a także od rodzaju posiadanej pożyczki. Zgodne kredyty hipoteczne mają limity, podczas gdy duże pożyczki pozwalają pożyczkobiorcom przekraczać limity zgodne z wymaganiami.

Koronawirus szkodzi przystępności cenowej mieszkań

Wyciągając pieniądze z wypłat Amerykanów i powodując niedobór mieszkań, koronawirus zadał cios w przystępność cenową mieszkań.

National Association of Home Builders (NAHB) szacuje, że średni dochód rodziny w 2020 r. Spadnie do 72 900 USD z 75 500 USD w 2019 r. „Masz nagły zastój dla gospodarki, co oznacza, że ​​dla wielu kupujących ich budżet jest dostępny na zakup domu drastycznie się zmienił ”- mówi Robert Dietz, główny ekonomista NAHB.

W wyniku tej obniżki płac Amerykanom coraz trudniej jest kupować domy. Około 59,6 procent domów sprzedanych w pierwszym kwartale było dostępnych dla rodzin osiągających typowy dochód w kwietniu, maju i czerwcu, w porównaniu z 61,3 procent w pierwszym kwartale 2020 roku i 63,2 procent w czwartym kwartale 2019 roku, według NAHB / Indeks możliwości mieszkaniowych Wells Fargo.

Jak znaleźć tanie mieszkania w czasie pandemii

Nie ma prawdziwego sekretu znalezienia umowy na dom, zwłaszcza biorąc pod uwagę dzisiejszą kombinację rekordowo niskich oprocentowania kredytów hipotecznych i bardzo małych zapasów.

Jedna możliwość: przenieś się do tańszego obszaru. W ostatnich latach właściciele domów wyprowadzili się z drogich rynków mieszkaniowych, zwłaszcza z Kalifornii i Nowego Jorku. Exodus Kalifornijczyków podniósł ceny w Idaho, Oregonie i Nevadzie, a nowojorczycy zajęli domy na Florydzie. Przedsiębiorca Nick Huber zdecydował się opuścić Boston i jego wysokie ceny mieszkań; przeniósł się z rodziną do Aten w stanie Georgia. Przeprowadzka za granicę nie jest opcją dla wszystkich, ale staje się coraz łatwiejsza, gdy więcej pracowników przenosi się do pracy zdalnej podczas pandemii koronawirusa.

Jedno zastrzeżenie: stosunkowo tanie rynki zwykle nie pozostają tanie. Badanie Bankrate trendów w zakresie wartości domów wykazało wzrost cen na niektórych rynkach sąsiadujących z obszarami niedostępnymi. Na przykład ceny w Oakland wzrosły, ponieważ pracownicy San Francisco szukają tańszych alternatyw. Podobne schematy rozgrywały się w Modesto w Kalifornii i Port St. Lucie na Florydzie.

5 najbardziej przystępnych cenowo obszarów miejskich

Ceny mieszkań i dochody są bardzo zróżnicowane i istnieją oazy przystępności, głównie w Pasie Rdzy i na Środkowym Zachodzie. Pięć najbardziej przystępnych cenowo obszarów metropolitalnych o populacji co najmniej 500 000:

 • Scranton-Wilkes Barre-Hazleton, Pensylwania : Wynagrodzenia są tutaj niższe niż poziomy krajowe, ale są też ceny domów – średnia cena sprzedaży wyniosła zaledwie 120 000 USD w drugim kwartale 2020 r. W wyniku najniższych cen, aż 89 procent Według NAHB wszystkie nowe i istniejące domy sprzedane w kwartale wiosennym były dostępne dla rodzin zarabiających średni dochód w okolicy 66 600 USD. Mediana ceny podskoczyła ze 113 000 USD w pierwszym kwartale.
 • Harrisburg-Carlisle, Pensylwania : Przy średnim dochodzie rodziny w wysokości 79 000 dolarów i średniej cenie domu w wysokości 170 000 dolarów, aż 87,6 procent domów znajdowało się w zasięgu rodzin o średnim dochodzie.
 • Pittsburgh : ten obszar miejski ma średni dochód rodziny w wysokości 77 100 USD, a średnia cena domu to zaledwie 155 000 USD. W rezultacie 87,3 procent domów było dostępnych dla typowych osób zarabiających.
 • St. Louis : średni dochód w wysokości 77 000 USD oznaczał, że dom o średniej cenie 165 000 USD mieścił się w budżecie 86,9% kupujących.
 • Wilmington, Delaware : Ponadprzeciętny średni dochód w tym regionie wynoszący 84 200 USD sprawił, że dom o średniej cenie 228 000 USD był dostępny dla 86,8% kupujących.

5 najmniej dostępnych obszarów

Na drugim końcu spektrum przystępności dominuje Kalifornia. Najtańsze rynki w kraju:

 • San Francisco-Redwood City-South San Francisco : Dochody są tutaj wysokie – mediana to 129 200 dolarów. Ceny są jeszcze wyższe – typowy dom w drugim kwartale poszedł za 1,4 miliona dolarów. To przekłada się na zaledwie 8,5 procent domów sprzedanych w drugim kwartale mieszczących się w przedziale przystępności cenowej dla rodzin zarabiających średni dochód w okolicy.
 • Los Angeles-Long-Beach-Glendale : Na rynku, na którym średnia cena domu wynosi 640 000 dolarów, średni dochód LA w wysokości 70 600 dolarów nie jest zbyt duży. W rezultacie tylko 10,8 procent domów było dostępnych dla typowych rodzin.
 • Anaheim-Santa Ana-Irvine : Dochody hrabstwa Orange są wysokie: typowa rodzina zarabia w tym roku 94 600 dolarów. Ale ceny domów są wyższe, a mediana wynosi 760 000 USD. Oznacza to, że zaledwie 13,4 procent domów jest w zasięgu przeciętnych rodzin.
 • San Jose : Średni dochód rodziny w Dolinie Krzemowej to zdrowe 131,500 dolarów, ale typowy dom sprzedano za 1,1 miliona dolarów. Oznaczało to, że 16,2 procent sprzedanych domów było dostępnych.
 • San Diego-Carlsbad: San Diego has a median family income of $86,100 and a median home price of $594,000, translating to just 20.1 percent of homes falling in the typical buyer’s budget.

Finding the best rate

How do I find the best mortgage rate?

The first step in getting the best mortgage rate is to decide what type of mortgage best suits your goals and budget. Typically, 15-year mortgages have lower rates but larger monthly payments than the more popular 30-year mortgage. Similarly, adjustable rate mortgages usually have lower rates to begin with, but the downside is that you’re not locked into that rate, so it can rise.

Once you’ve determined what type of loan works for you, then you should shop around. With so many lenders to choose from, borrowers should comparison shop to get the best rate. Be sure to look at the APR, not just the interest rate. The APR is the total cost of the loan (which includes the interest rate and other fees). Some lenders might have the same interest rate but different APRs, which means you’ll be charged more in fees.

When is the right time to get a mortgage?

The right time to get a mortgage is when your budget allows for it. Some people wonder if waiting for rates to drop is a good idea, but experts say it’s not. Because there are a variety of factors that influence mortgage rates, there’s no way to accurately predict if rates will rise or fall.

How do I find personalized mortgage rates?

The only way to get a personalized mortgage rate is to apply for a mortgage. The good news is that most lenders don’t charge application fees and applying with multiple lenders (to see who offers the best rate) won’t negatively affect your credit score.

Lenders consider your credit score, income, debt-to-income ratio and sometimes assets when determining what mortgage rate you’ll get. Lenders give high-risk borrowers (those with low credit scores, high debt-to-income ratio) higher interest rates to offset their exposure and vice versa, those with a strong credit profile get lower mortgage rates.

How do I choose a mortgage lender?

Mortgage lenders come in all shapes and sizes, from online companies to old-fashioned brick-and-mortar banks and some are a mix of both. Decide what type of service and access you want from a lender and balance that with how competitive their rates are. You might decide that getting the lowest rate is the most important feature for you, while others might go with a slightly higher rate because they can apply in-person, for example.

Some banks offer discounts to existing customers, so you might be able to save money by getting a loan at the same place where your savings or checking account is.

Which banks have the best mortgage rates?

Mortgage rates can change by lender every day, which means there’s no one lender that always has the best rates. Keep in mind that rates also differ by the borrower. So, the same lender might charge Borrower A 3.25 percent and Borrower B 4.25 percent. The reason for the drastic difference is their credit profile. Lenders reward high credit scores and low debt-to-income ratios with low mortgage rates because there’s less risk of defaulting on the loan. As credit tightens, some lenders will only lend to people with stronger credit profiles.

Other Frequently Asked Questions

How does the Federal Reserve affect mortgage rates?

Variable rates usually move in the same direction as the federal funds rate, so adjustable-rate mortgages would be affected. The federal funds rate, however, doesn’t directly affect long-term rates, which include financial products like 30-year fixed-rate mortgages; those tend to move with the 10-year Treasury yield.

What is a discount point?

Discount points help home buyers to reduce their monthly mortgage payments and interest rates. A discount point is most often paid before the start of the loan period, usually during the closing process. It is a type of prepaid interest made on the loan.

The cost of a point depends on the value of the borrowed money, but it is generally 1 percent of the total amount borrowed to buy the home. You can read more about discount points here.

What is a mortgage rate lock?

A mortgage rate lock freezes the interest rate. The lender guarantees (with a few exceptions) that the mortgage rate offered to a borrower will remain available to that borrower for a stated period of time. With a lock, the borrower doesn’t have to worry if rates go up between the time they submit an offer and close on the home.

Already own a home and want to refinance?

Refinancing your mortgage can be a good financial move if you lock in a lower rate. However, there are upfront costs associated with refinancing, such as appraisals, underwriting fees and taxes, so you’ll want to be sure the savings outpace the refinance price tag in a reasonable amount of time, say 18 to 24 months.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy