6 ważnych powodów, aby inwestować w nieruchomości do wynajęcia

17 lutego 2021

Po co inwestować w wynajem nieruchomości, skoro jest tak wiele alternatyw? Dowiedz się, dlaczego wynajem nieruchomości jest dobrą inwestycją, wyjaśniając jej wyjątkowe zalety i zalety.

4. Straty z wynajmu są częściowo pokrywane przez ulgi podatkowe

Oprócz hojnych ulg podatkowych, inwestowanie w nieruchomości na wynajem przynosi również inną dużą korzyść podatkową – ulgi podatkowe z tytułu strat z tytułu najmu.

Kiedy wydatki na wynajem (np. Spłaty kredytu hipotecznego, ubezpieczenie nieruchomości, koszty naprawy, rachunki za media itp.) Przekroczą przychody z wynajmu (czynsz od najemców), w efekcie uzyskasz ujemny przepływ środków pieniężnych z czynszu, czyli stratę.

Chociaż wszystkie straty są złe, dobrą stroną jest to, że możesz je policzyć jako odliczenia podatkowe od dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Biorąc to pod uwagę, ulgi podatkowe nie powinny być jedynym ani głównym powodem inwestowania w nieruchomości do wynajęcia. O ile to możliwe, zawsze wybierasz nieruchomość do wynajęcia z dodatnim dochodem z wynajmu.

5. Wartości nieruchomości są mniej zmienne niż ceny akcji

Dlaczego warto wybrać nieruchomość do wynajęcia zamiast zapasów? Zapasy to płynne inwestycje, które można bardzo łatwo i szybko kupić i sprzedać. Dlatego ceny akcji mogą zmieniać się znacznie bardziej niż wartości nieruchomości. Często zdarza się, że cena akcji spółki zmienia się nawet o 5% w ciągu dnia.

Z drugiej strony rynek nieruchomości jest mniej zmienny, ponieważ większość inwestorów w nieruchomości na wynajem postrzega nieruchomości jako inwestycje długoterminowe.

Kupowanie i sprzedawanie nieruchomości również wymaga więcej czasu i wysiłku – sprzedawca musi znaleźć odpowiedniego nabywcę, a kupujący musi znaleźć pożyczkodawcę, który jest skłonny udzielić mu kredytu na zakup nieruchomości.

Kupując nieruchomość na wynajem, dzielisz rynek nieruchomości z dużą pulą właścicieli domów. Ponieważ większość właścicieli domów będzie trzymać się własnych rezydencji (niezależnie od warunków rynkowych), pomagają one ustabilizować ceny nieruchomości. chroniąc Cię przed załamaniami na rynku z dnia na dzień i masowymi wyprzedażami, które widzisz na giełdzie.

6. Inwestuj w nieruchomości do wynajęcia, aby uzyskać pasywny dochód

Twój dochód z wynajmu jest częstszy i stabilniejszy w porównaniu z przepływami pieniężnymi z innych popularnych rodzajów inwestycji.

Większość właścicieli wynajmowanych nieruchomości otrzymuje co miesiąc czynsz od swoich najemców. Z drugiej strony, większość obligacji płaci odsetki co 6 miesięcy, podczas gdy akcje co roku wypłacają dywidendę (jeśli akcje w pierwszej kolejności wypłacają jakąkolwiek dywidendę).

Kolejny wyjątkowy powód do inwestowania w wynajmowaną nieruchomość: jeśli wynajmujesz zarządcę do prowadzenia wynajmowanej nieruchomości, posiadanie wynajmowanej nieruchomości staje się sprawą bez użycia rąk.

Z zarządcą nieruchomości na czele płatności czynszu od najemców stają się prawdziwym źródłem pasywnego dochodu – kliknij tutaj, aby poznać przyczyny i koszty zatrudnienia zarządcy.

Komentarze gości:Handel moją

inwestycją w wynajmowaną nieruchomość Nie mając skłonności matematycznych w szkole, nie rozumiałem dźwigni finansowej, stopy zwrotu z inwestycji w wynajmowaną nieruchomość i co zwiększa twoją…

Inwestycje

w wynajem nieruchomościmnie zmieniłyMoją największą nagrodą za inwestycję w wynajem nieruchomości jest coś, na co natknąłem się przypadkowo, ale zmieniło to moje życie na zawsze. Zanim ja …

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy