5 najlepszych kredytów mieszkaniowych dla kupujących po raz pierwszy

Category: Kasy Pożyczkowe
17 lutego 2021
Udostępnij to:

Kupowanie pierwszego domu jest ekscytujące. To rytuał przejścia, na który większość dorosłych nie może się doczekać w którymś momencie swojego życia.

W trakcie tego procesu należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych. Oprócz wyboru świetnego pośrednika w handlu nieruchomościami, który pomoże Ci znaleźć idealny dom w Twoim przedziale cenowym, musisz upewnić się, że wybrałeś kredyt, który będzie pasował do Twoich finansów.

Jakie są najlepsze pożyczki mieszkaniowe dla kupujących po raz pierwszy?

Dostępnych jest wiele opcji. Oto pięć najlepszych kredytów mieszkaniowych dla kupujących po raz pierwszy.

Pożyczka dla kupującego pierwszy raz w domu

Pożyczki na zakup domu po raz pierwszy są przeznaczone dla osób, które nigdy nie kupiły domu lub nie posiadały domu przez określony okres lat.

Uzyskanie pożyczki na zakup domu po raz pierwszy przynosi ogromne korzyści. Większość z nich wymaga obniżonej zaliczki poniżej standardowych 20%. Niektóre banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe oferują 100% finansowania, więc nie musisz w ogóle odkładać pieniędzy.

Jeśli możesz znaleźć pożyczkę na zakup domu po raz pierwszy, która nie wymaga prywatnego ubezpieczenia hipotecznego, to jeszcze lepiej. Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego (PMI) to opłata, którą płacisz co miesiąc wraz z kredytem hipotecznym, dopóki nie zapłacisz 20% kwoty głównej pożyczki.

Jest to doskonała opcja, jeśli nie masz dostępnego kapitału, aby wpłacić dużą zaliczkę na swój pierwszy dom.

Kredyt o stałym oprocentowaniu

Chociaż istnieją pożyczki przeznaczone specjalnie dla nabywców domu po raz pierwszy, konwencjonalna pożyczka o stałym oprocentowaniu jest również dobrą opcją dla niektórych. Pożyczka konwencjonalna zapewnia stałą stopę procentową na 15-30 lat.

Jednak ta pożyczka wymaga wpłacenia 20% zaliczki zamiast płacenia prywatnego ubezpieczenia hipotecznego. Dokonanie 20% zaliczki może być trudne dla kupujących po raz pierwszy dom, więc jeśli nie masz kapitału lub nie możesz otrzymać dotacji na zaliczkę, może to nie być najlepsza opcja dla Ciebie.

To może być lepsza opcja dla Ciebie, jeśli wolisz dokonać dużej przedpłaty, aby zmniejszyć miesięczny kredyt hipoteczny i szybciej spłacić swój dom. Jeśli nie masz środków, aby odłożyć 20%, powinieneś zdecydować się na inną pożyczkę.

Pożyczki FHA

Federal Housing Administration popiera pożyczki FHA, a udzielają ich pożyczkodawcy zatwierdzeni przez FHA.

Pożyczka ta jest zazwyczaj oferowana, aby pomóc osobom o niższych dochodach w zakupie pierwszego domu. Jest to również świetna opcja, jeśli masz mniej niż średnią zdolność kredytową, ponieważ mają niższy minimalny wymóg zdolności kredytowej niż inni pożyczkodawcy.

Pożyczka FHA może być dla Ciebie najlepsza, jeśli ograniczone dochody i / lub niższa ocena kredytowa utrudniają zakwalifikowanie się do kredytu hipotecznego.

Pożyczki VA

Pożyczka VA jest przeznaczona specjalnie dla weteranów wojskowych, personelu wojskowego i ich rodzin. Jedną z głównych korzyści jest to, że możesz kupić dom bez zaliczki, podobnie jak w przypadku pożyczki kupującej dom po raz pierwszy.

Oferują również minimalne koszty zamknięcia i bardzo konkurencyjne stopy procentowe.

Ta pożyczka może być dla Ciebie najlepsza, jeśli masz kontakty z wojskiem i nie chcesz wpłacać zaliczki na swój pierwszy dom. Porównaj warunki pożyczki VA i warunki pożyczki dla kupującego po raz pierwszy, aby określić, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

Pożyczki USDA

Pożyczka USDA jest pożyczką mieszkaniową przeznaczoną specjalnie dla tych, którzy chcą dokonać zakupu na obszarach wiejskich. Są dostępne tylko w określonych lokalizacjach uznanych przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych za wiejskie.

To kolejna pożyczka bez zaliczki, która może być doskonałą opcją dla kupujących po raz pierwszy dom.

Ta pożyczka może być najlepsza dla Ciebie, jeśli chcesz kupić dom na wsi. Porównaj warunki kredytu kupującego dom po raz pierwszy z warunkami USDA, aby określić, co wolisz.

Znalezienie odpowiedniej pożyczki dla kupującego po raz pierwszy

Przy tak wielu dostępnych opcjach określenie, która pożyczka jest najlepsza dla kupujących po raz pierwszy, może być trudne.

Często decydującym czynnikiem jest kwota, jaką masz do dyspozycji, aby wpłacić zaliczkę. Jeśli masz pieniądze na dokonanie 20% przedpłaty, wybór konwencjonalnej pożyczki o stałym oprocentowaniu zmniejszy miesięczną ratę kredytu hipotecznego i wyeliminuje miesięczne prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego.

Jeśli jednak tego nie zrobisz, porównaj dostępne opcje, które eliminują lub zmniejszają miesięczną zaliczkę. Jeśli znajdziesz taki, który również nie pobiera PMI, to jeszcze lepiej.

Jeśli chodzi o to, musisz porównać warunki wszystkich opcji pożyczki, które rozważasz, aby określić, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Podejmowanie decyzji o pożyczce mieszkaniowej dla kupujących po raz pierwszy

Być może już dziś jesteś gotowy, aby ubiegać się o kredyt mieszkaniowy, ponieważ znalazłeś dom swoich marzeń. A może chcesz złożyć wniosek, zanim zaczniesz szukać. Możliwe, że właśnie zacząłeś zbierać informacje na temat najlepszych pożyczek mieszkaniowych dla kupujących po raz pierwszy, więc jesteś przygotowany, gdy nadejdzie odpowiedni czas.

Bez względu na to, gdzie się wybierasz, jedno jest pewne, ponieważ istnieje szeroki wybór kredytów mieszkaniowych dla kupujących po raz pierwszy.

Ustalenie, która z nich jest dla Ciebie najlepsza, zależy od Twojej sytuacji finansowej, ale możesz mieć pewność, że w Chartway Federal Credit Union mamy dla Ciebie pożyczkę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy