401 (k) a IRA? Użyj obu, jeśli możesz

Category: Twojego Konta
17 lutego 2021

To, ile zaoszczędzisz teraz, może decydować o tym, jak komfortowo jesteś na emeryturze. Połączenie 401 (k) i IRA może uczynić to jeszcze wygodniejszym.

Jeśli Twój pracodawca oferuje plan emerytalny, taki jak 401 (k) lub 403 (b), i będzie odpowiadał procentowi twoich składek, zdecydowanie powinieneś z niego skorzystać – w końcu to dla ciebie darmowe pieniądze. Dodatkowo będziesz mieć konto z odroczonym podatkiem, które pozwoli Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy dzięki automatycznemu odliczeniu od wynagrodzeń.

Jeśli twój pracodawca nie oferuje planu, IRA może być dobrym początkiem do twoich oszczędności emerytalnych i kolejną okazją do wzrostu twoich zarobków bez podatku.

Fakty i liczby, które musisz znać

Kto może uczestniczyć

Każdy, kto pracuje dla pracodawcy, który oferuje plan.

W przypadku składek w 2020 r. Każdy, kto ma dochód zarobkowy, może otworzyć i opłacić tradycyjną lub Roth IRA. W przypadku składek z 2019 r. I wcześniejszych nie można było dokonywać wpłat na tradycyjne IRA po 70 roku życia.

Ile możesz zainwestować Jeśli masz mniej niż 50 lat , Twój roczny limit składki wynosi 19 000 USD w 2019 r. I 19 500 USD w 2020 r.

Jeśli masz co najmniej 50 lat , Twój roczny limit składki wynosi 25 000 USD w 2019 r. I 26 000 USD w 2020 r.

Jeśli masz mniej niż 50 lat , Twój roczny limit składki wynosi 6000 USD na lata 2019 i 2020.

Jeśli masz co najmniej 50 lat , Twój roczny limit składki wynosi 7000 USD na lata 2019 i 2020.

W co możesz zainwestowaćWiększość pracodawców ogranicza Cię do wcześniej wybranej listy opcji inwestycyjnych.

Możesz inwestować w różnorodne fundusze inwestycyjne, fundusze ETF (ETF) oraz pojedyncze akcje i obligacje.

Jak zacząćTwój pracodawca może automatycznie zapisać Cię do planu i zaoferować Ci łatwy sposób wpłaty poprzez automatyczne potrącenie z listy płac.

Możesz samodzielnie otworzyć IRA za pośrednictwem prawie każdego banku, firmy maklerskiej, firmy ubezpieczeniowej lub firmy inwestycyjnej.

Kwalifikuje się do obu? Idź po to

Dobra wiadomość jest taka, że ​​niekoniecznie musisz myśleć o IRA w porównaniu z 401 (k). Możesz oszczędzać, jeśli masz kwalifikacje i przestrzegasz limitów składek i dochodów.

Jesteśmy tutaj, aby pomóc

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O IRA

TREŚĆ ODNIESIENIA

Dowiedz się, jak IRA i 401 (k) mogą ze sobą współpracować

Jeśli kwalifikujesz się do inwestowania w 401 (k) i IRA, oto skuteczny sposób, aby to zrobić:

  1. Zarejestruj się w 401 (k) swojej firmy i wpłać co najmniej taką kwotę, jaką dopasuje pracodawca.
  2. Przekaż maksymalną dozwoloną kwotę do swojego IRA.Wróć do swojego planu 401 (k) i, jeśli to możliwe, wesprzyj poza dopasowaniem do dopuszczalnego rocznego maksimum.Zalecamy wykonanie tych kroków, ponieważ IRA zapewnia większą elastyczność i wybór, dając większą szansę na dywersyfikację aktywów i zmniejszenie ryzyka inwestycyjnego.

    Każde inwestowanie wiąże się z ryzykiem, w tym możliwą utratą zainwestowanych pieniędzy. Pamiętaj, że wahania na rynkach finansowych i inne czynniki mogą powodować spadki wartości Twojego konta.

    Dywersyfikacja nie zapewnia zysku ani nie chroni przed stratą.

    W przypadku wypłat z IRA przed ukończeniem 59 lat, może być konieczne zapłacenie zwykłego podatku dochodowego plus 10% federalnego podatku karnego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy