4 sposoby na wzrost inwestycji

17 lutego 2021

Wypróbuj te strategie, które pomogą Ci zbudować fortunę

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Jeśli nie masz szczęścia, by urodzić się z rozrzutnym funduszem powierniczym, będziesz musiał zarabiać pieniądze w dobry, staroświecki sposób – zapracuj na to . Ale zrozumienie, jak zarabia się pieniądze, może dać ci przewagę. Istnieją cztery podstawowe sposoby zarabiania pieniędzy, a te strategie mogą pomóc w zbudowaniu fortuny.

Pieniądze zarobione na sprzedaży twojego czasu

Jest to źródło dochodu, które klasy średnie i niższe uważają za najważniejsze. Są to pieniądze, które otrzymujesz za sprzedaż swojego czasu pracodawcy. Często jest przedstawiany jako pensja lub płaca. Często można usłyszeć rodziców o dobrych intencjach, którzy mówią swoim dzieciom, aby znalazły „dobrą pracę, najlepiej taką, która „daje korzyści.

Stawka, jaką otrzymujesz za swój czas, zależy od tego, jak rzadkie i pożądane są twoje umiejętności w społeczeństwie. Na przykład utalentowany chirurg mózgu może pobierać miliony dolarów rocznie, ponieważ po prostu nie ma wielu mężczyzn ani kobiet, którzy mogliby wykonać tę pracę. Ktoś, kto pcha wózki w sklepie ze zniżkami, zarabia mniej nie dlatego, że są one mniej wartościowe jako osoba, ale dlatego, że praktycznie każdy, kto jest zdrowy, może pchać wózek, powodując ogromną podaż potencjalnych pracowników obniżającą płace.

Aby zarobić więcej pieniędzy, musisz zainwestować w siebie i poprawić stawkę, którą możesz naliczyć, pracować więcej godzin lub kombinację tych dwóch. Ten rodzaj dochodu jest najbardziej tyrańską formą zarabiania na życie, ponieważ zarabiasz pieniądze tylko wtedy, gdy aktywnie pracujesz. Genialny prawnik może zarabiać miliony dolarów rocznie, ale nie może dalej utrzymywać się z opłat prawnych, jeśli nie pracuje. To może być w porządku, jeśli kochasz swoją pracę, ale dla większości ludzi są inne rzeczy, które woleliby robić.

Dochód z odsetek od pożyczonych pieniędzy

Ten rodzaj dochodu pochodzi z pieniędzy, które pożyczkobiorcy płacą Ci w celu „wynajmu Twojego kapitału (termin „kapitał odnosi się do pieniędzy, które odłożyłeś na cele inwestycyjne; usłyszysz, że były często używane na Wall Street). Na przykład kupując świadectwo depozytowe w banku, pożyczasz bankowi pieniądze w zamian za z góry określoną stopę zwrotu, zwykle kilka punktów procentowych rocznie. Bank bierze od Ciebie pieniądze, które „wypożycza, i pożycza je po wyższej stopie procentowej, zachowując różnicę. (Dla tych z Was, którzy są ciekawi, właśnie dlatego krzywa dochodowości jest tak ważna. Jest to zależność między stopami krótkoterminowymi i długoterminowymi. Im bardziej stroma krzywa dochodowości, tym więcej pieniędzy bank może zarobić na tym zaświadczeniu o depozyt lub konto oszczędnościowe, które masz przy sobie.)

Oto przykład dochodu z odsetek: babcia pożycza pieniądze osobom, które chcą kupić dom, ale mają zły kredyt i nie są w stanie uzyskać kredytu hipotecznego tradycyjnymi kanałami. Kupują nieruchomość, a ona pożycza im pieniądze na sfinansowanie zakupu, pobierając 13 procent odsetek. Za typową pożyczkę w wysokości 150000 USD otrzyma 19 500 USD rocznie z tytułu odsetek lub 1625 USD miesięcznie. W istocie jej pieniądze idą i pracują dla niej.

Dochody z dywidend z zysków z posiadanych firm

Stanowi to udział w zyskach firmy, w której kupiłeś inwestycję. Jeśli jesteś właścicielem 50 procent stoiska z lemoniadą, a firma osiągnęła sprzedaż w wysokości 1000 USD przy koszcie 500 USD i 500 USD pozostałego zysku, Twój udział w tych zyskach wyniesie 250 USD (ponieważ posiadanie 50% udziałów uprawnia do otrzymania 50 procent zysku). Pieniądze te są wypłacane jako „cięcie zarobków. Dobra inwestycja to taka, w której firma z roku na rok zarabia coraz więcej, zwiększając ilość wysyłanej do Ciebie na bieżąco gotówki.

Podobnie jak w przypadku dochodów z odsetek, istotą dochodów z dywidend jest to, że Twoje pieniądze wychodzą i pracują dla Ciebie. Istnieją jednak formy pracy, które można zaliczyć do tej kategorii. Sprzedawca, który zarabia prowizje od powtarzających się zamówień przy niewielkiej lub zerowej pracy, prowadzi w efekcie firmę. Tak samo jest z człowiekiem, który rejestruje nowy patent i zarabia na nim tantiemy, lub autorem tekstów, który zarabia, gdy gwiazda nagrywająca wybiera swoją piosenkę na nowy singiel. Generują zyski z cyklicznej „sprzedaży swojego pomysłu lub nieruchomości, co nie różni się niczym od sprzedaży detergentów do prania przez Wal-Mart lub Target.

Przykład dochodu z dywidend: moja babcia jest również właścicielem niektórych nieruchomości na wynajem. Kupuje nieruchomości, a następnie pobiera od najemców pieniądze za mieszkanie w jej domach. W takich przypadkach jej działalność wynajmu generuje zysk równy całkowitemu czynszowi, który otrzymuje, pomniejszony o wszelkie koszty, takie jak konserwacja i modernizacja nieruchomości. Pod koniec roku, w którym wycofuje pieniądze z biznesu, zyski te stanowią dochód z dywidend.

Dochód z zysków kapitałowych

Ten rodzaj dochodu jest generowany, gdy kupujesz inwestycję lub aktywa za jedną cenę i sprzedajesz je za inną, wyższą cenę, osiągając zysk. Wracając do naszego przykładu stoiska z lemoniadą, jeśli kupiłeś 50% udziałów w firmie za 2000 USD i sprzedałeś za 5000 USD, różnica 3000 USD reprezentowałaby Twój zysk kapitałowy.

Nie ma znaczenia, czy mówisz o domach, rzadkich obrazach, diamentach, wiecznych piórach, firmach, meblach, kanadyjskich złotych monetach z liści klonu, akcjach, obligacjach, funduszach powierniczych czy nieotwartych lalkach Barbie w stanie nienaruszonym, jeśli kupisz je w jednym wycenić i sprzedać po innej, uzyskany zysk jest znany jako zysk kapitałowy (jeśli straciłeś pieniądze na transakcji, jest to znane jako strata kapitałowa). W ostatnich latach wielu Amerykanów stwierdziło, że ich poziom życia został sztucznie zawyżony podczas boomu mieszkaniowego, ponieważ zyski kapitałowe wynikające z aprecjacji ich domów były źródłem dochodu, który, jak sądzili, będzie trwał w nieskończoność.

Wracając do naszej przedsiębiorczej babci: jeśli miałaby sprzedać jeden z wynajmowanych domów za 80 000 dolarów kupującemu, który był gotów zapłacić 120 000 dolarów, wówczas różnica 40 000 dolarów reprezentuje jej zysk kapitałowy.

Korzyści z wykorzystania wszystkich 4 rodzajów dochodów w portfelu

Wraz ze wzrostem twojego portfela (słowo używane do opisania wszystkich posiadanych aktywów) będziesz zarabiać wszystkie cztery rodzaje dochodów z inwestycji. Istnieje metoda generowania dochodu zwana modelem Berkshire Hathaway, którą można wykorzystać w swoim życiu. Pokazuje sekret prawdziwej niezależności finansowej, pracując sumiennie nad zbudowaniem zbioru „generatorów gotówki, które przynoszą ogromne ilości ostatnich trzech rodzajów dochodów z inwestycji – odsetek, dywidend i zysków kapitałowych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy